Dy vezë në ditë japin rezultate mahnitëse në trup!

Dy vezë në ditë japin rezultate mahnitëse në trup!

Vlerat ushqyese të spinaqit. Të mos mungojë kurrsesi në tavolinat tuaja

Vlerat ushqyese të spinaqit. Të mos mungojë kurrsesi në tavolinat tuaja

Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur një ushqim i shkëlqyer për trurin. Spinaqi është i mbushur me antioksidantë, dhe mbron qelizat e trurit nga dëmtimi. Ai përmban gjithashtu folate, magnez dhe vitamina E dhe K...

Ka disa kura natyrale për kollën e fëmijëve

Ka disa kura natyrale për kollën e fëmijëve

Si të kuroni kollën tek fëmijët? Mbi të gjitha duhet të dini nëse bëhet për një refleks natyral të trupit, apo një simptomë viroze, infeksioni, bronkiti, apo alergjie? Megjithatë nëse nuk ndërhyni në mënyrën e duhur ajo mund të përkeqësohet...

Me uthull molle uleni glukozën në gjak

Me uthull molle uleni glukozën në gjak

Uthulla e mollës ul oreksin, stimulon tretjen dhe djeg yndyrën.

Vlerat e çajit të sherebelës

Vlerat e çajit të sherebelës

Sherebela është një bimë aromatike dhe mjekësore. Ajo është e njohur që në antikitet për vetitë e saj kuruese. Shkenca ka dëshmuar se sherebela ka veprim antibakterial, ndihmon kundër dhimbjeve  dhe temperaturave të larta. Praktika ka treguar që në mënyrë...

Gjyshen, dadon apo çerdhen, çfarë të zgjidhni për fëmijët?

Gjyshen, dadon apo çerdhen, çfarë të zgjidhni për fëmijët?

Çfarë është më e mira për fëmijën: të rritet me gjyshen, me dadon që është profesioniste apo në çerdhe duke bërë shoqëri me fëmijët e tjerë dhe duke mësuar nga edukatorët?

Lëngjet e frutave, forcë e energji për organizmin

Lëngjet e frutave, forcë e energji për organizmin

Pas ndryshimeve sezonale është e zakonshme që të ndihemi të plogësht dhe të kemi më pak energji. Një ndjenjë  lodhje dhe dobësie na shoqëron gjatë gjithë ditës. Ne përpiqemi të ngrihemi për të nisur ditën por nuk mund të bëjmë...

Rritet numri i të sëmurëve nga gripi, regjistrohen 2.964 raste

Rritet numri i të sëmurëve nga gripi, regjistrohen 2.964 raste

Gjatë javës së fundit (nga 5 shkurti deri më 11 shkurt) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 2.964 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 48 për qind në krahasim me javën para saj kur ishin regjistruar 2.001 persona...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni