Qëndrimi në natyrë të shton lumturinë

Qëndrimi në natyrë të shton lumturinë

Njeriu në natyrë rrit besimin tuaj te vetja, lufton ankthin dhe mëson të rigjejë bukurinë e gjërave të vogla që e bëjnë jetën të bukur.

Shkrimi i dorës zhvillon trurin

Shkrimi i dorës zhvillon trurin

Përdorimi i shkrimit të dorës në vend të tastierës është një veprim që e zhvillon më shumë trurin.

Fruti që ju qetëson nervat dhe përmirëson humorin

Fruti që ju qetëson nervat dhe përmirëson humorin

Ndodh që përjetoni zënka të ndryshme dhe humori juaj prishet. Megjithatë edhe per këtë ka një zgjidhje, një nga këto janë frutat.

Mbroni fëmijët nga sëmundjet me një ushqyerje të shëndetshme

Mbroni fëmijët nga sëmundjet me një ushqyerje të shëndetshme

Me anë të një ushqyerjeje të drejtë dhe të shëndetshme ju mund të forconi sistemin imunitar të fëmijës suaj. Forcimi i sistemit imunitar që në fëmijëri luan një rol të rëndësishëm gjatë periudhës së adoleshencës. Fëmijët janë të ekspozuar ndaj infeksioneve...

Pse duhet të konsumoni brokoli?

Pse duhet të konsumoni brokoli?

Brokoli, është një produkt me veti të ndryshme ushqimore. Vështirë se mund të gjesh ndonjë ushqim tjetër me kaq shumë përbërës natyralë që ndihmojnë shëndetin ashtu si brokoli.

Studim, diabeti dobëson dëgjimin

Studim, diabeti dobëson dëgjimin

Sipas një studimi më të fundit të realizuar, rezulton se diabeti është një sëmundje që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin.

Çfarë nuk keni ditur për ujin me limon

Çfarë nuk keni ditur për ujin me limon

Limoni me ujë në mëngjes është nisja më e mirë që mendojnë shumë persona që po bëjnë për ditën pa marrë parasysh pasojat që mund të sjellë një pije e tillë.

Efekti i vajit të ullirit në trupin esëll

Efekti i vajit të ullirit në trupin esëll

Vaji i ullirit për shkak të vlerave ushqyese që përmban është cilësuar si një ndër mrekullitë e natyrës. Sipas studimeve të ndryshme thuhet se një lugë gjelle vaj ulliri i papërpunuar në ditë menjanon një sërë sëmundjesh, përmirëson lëkurën, flokët...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.