Pastroni veshkat, mëlçinë dhe pankreasin me një përbërës të vetëm

Pastroni veshkat, mëlçinë dhe pankreasin me një përbërës të vetëm

Pastroni veshkat me ujë dhe majdanoz. Falë vetive diuretike të majdanozit, ne do të zgjedhim funksionin e veshkave duke eliminuar substancat toksike.

Shumë njerëz jetojnë me yndyrë në mëlçi dhe, në shumë raste, duhet të marrin barna të shtrenjta që mund të prodhojnë efekte anësore. Problemi i yndyrës në mëlçi është shumë i vështirë për t’u trajtuar, sepse kërkon ndryshimin e zakoneve të të ngrënit dhe kryerjen e ushtrimeve.

Prandaj, shumë njerëz me probleme jetese të ulur dhe të cilët kanë zakon të konsumojnë shumë alkool përfundojnë duke hequr dorë nga ky trajtim. Problemi është se nëse nuk trajtohet, yndyra në mëlçi mund të përparojë në sëmundje më serioze dhe madje edhe në kancer.

Duke menduar për këtë, mësoni për recetën e një lëngu detoksifikues që ka funksionin e kryerjes së një pastrimi tërësor të mëlçisë. Me përbërës të thjeshtë por shumë të fuqishëm ju mund të pastroni dhe të filloni gradualisht të ndryshoni zakonet tuaja të të ngrënit.

Përbërësit:

– 1/2 filxhani koriandër të copëtuar

– 300 ml ujë.

– – 1/2 filxhani majdanoz i copëtuar

Përgatitja:

Zieni koriandrën dhe majdanozin për 10 minuta për të hequr klorofilin.

Pas saj hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet. Provoni të pini një gotë në ditë për të detoksifikuar mëlçinë tuaj dhe për të eliminuar toksinat nga trupi juaj.

Kjo është një recetë shumë praktike, por mos harroni se duhet të bëhet i freskët, për të ruajtur të gjitha vetitë e koriandrës dhe majdanozit. Tani që ju dini se si ta bëni këtë lëng detoksi, filloni trajtimin dhe pastroni mëlçinë tuaj.

Please publish modules in offcanvas position.