Përditësimi i Alexa-s do ju ndjekë kudo në shtëpi

Përditësimi i ri i Alexa-s vjen me një numër të madh të komandave të dobishme.

Meta do të na çojë atje ku nuk e imagjinojmë dot! Ja çfarë paralajmëron Zuckerberg

Meta do të na çojë atje ku nuk e imagjinojmë dot! Ja çfarë paralajmëron Zuckerberg

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka shkruar një letër publike, në të cilën ka shpjeguar vendimin për ndryshimin e emrit të kompanisë Facebook, duke e quajtur Meta.

Instagram vjen me risi

Instagram vjen me risi

Rrjeti social Instagram vjen me risi, duke zgjatur kohën e postimeve reels.

Flota amerikane bën historinë, “droni cisternë pa pilot” furnizon për herë të parë një aeroplan luftarak

Flota amerikane bën historinë, “droni cisternë pa pilot” furnizon për herë të parë një aeroplan luftarak

Marina e SHBA-së ka bërë diçka historike javën e kaluar pasi një “cisternë pa pilot” furnizoi një aeroplan me pilot në qiell për herë të parë.

Taksa për “gjigantët” e teknologjisë, Amazon dhe Google mund të preken nga tatimi prej 15%

Taksa për “gjigantët” e teknologjisë, Amazon dhe Google mund të preken nga tatimi prej 15%

Vendet e grupimit G7 kanë arritur një marrëveshje historike për të taksuar kompanitë shumëkombëshe.

Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë Yahoo dhe AOL

Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë Yahoo dhe AOL

AOL dhe Yahoo janë duke u shitur përsëri, këtë herë te një firmë private kapitali.

Pronari i Google pati përfitim rekord në pandemi, derisa mbyllja po vazhdon

Pronari i Google pati përfitim rekord në pandemi, derisa mbyllja po vazhdon

Pronari i Google, Alphabet, ka përfituar të ardhura të mëdha në tremujorin e parë të vitit, gjatë kohës sa njerëzit e bllokuar në shtëpi i përdornin shërbimet e saj, transmeton Insajderi.

Katër astronautë nga tri vende të ndryshme nisen nga Toka për në “shtëpinë e tyre të re” në hapësirë

Anija kozmike e SpaceX, Crew Dragon Endeavour dhe raketa Falcon 9 tanimë kanë filluar ngritjen nga Qendra Hapësinore e NASA-s në Florida.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni