Smartfoni i parë Nokia Android ka dale në treg dhe do të lançohet vetëm në Kinë pasi ky vend vlerësohet si një treg i rëndësishëm strategjik me qindra milionë përdorues.

Teknologjia prezanton dyshekun që na ndalon të gërhasim

Pasi mjekësia nuk ka gjetur një zgjidhje për njerëzit të cilët gërhasin, teknologjia tashmë ka një zgjidhje dhe është e hatashme.
Një dyshek i ri ‘inteligjent’ është projektuar që të ndalojë njerëzit të gërhasin.

15 uebfaqet më të dobishme në botë

E gjithë bota sot varet nga komunikimi dhe ndërveprimi i informacionit online. Interneti është një vorbull e madhe dijesh në të cilët mund të gjeni informacione nga më të ndryshmet, kurse, përkthime, analiza etj.

Kompania për krijimin e kompjuterëve për lojëra, Razer ka zbuluar konceptin e laptopit me tre ekrane 4K në shown e teknologjisë CES në Las Vegas, raporton BBC.Kompania thotë se është laptopi i parë portativ i këtij lloji.

Please publish modules in offcanvas position.