Pesë teknologjitë që i dhamë lamtumirë në 2016-tën

Revista Mit Technology Review ka renditur pesë teknologjitë që i dhamë lamtumirën në 2016-tën. E para e përmendur nga ekspertët është pikërisht Vine, aplikacioni i Twitter që të jeptë mundësi të postoje vide 6 sekondëshe.

Gjithçka që nuk dini mbi veturat e blinduara

Nga niveli një deri në pesë vetura është rezistente ndaj goditjeve me pistoletë. Ndërsa në nivelet e sigurisë gjasht, shtat dhe tetë, vetura është rezistente ndaj goditjeve me armë të gjata, si automatikët kallashnikov. Në krye të listës janë nivelet...

Please publish modules in offcanvas position.