iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

Burime nga Cowen and Company thotë se smartphone i Apple për këtë 10-vjetor mund të njohë fytyrën e përdoruesit.

Kamera e re Fujifilm X-T20 me 24.3 megapixel xhiron video 4K Ultra HD (video)

Kamera e re Fujifilm X-T20 me 24.3 megapixel xhiron video 4K Ultra HD (video)

Fujifilm në përpjekje për të prodhuar një kamerë më të lirë se Fujifim GFX 50S, ka zbuluar X-T20 e cila është me më pak pasqyra brenda, por prapë ka 24.3 megapixel e xhiron video me rezolucion 4K Ultra HD, transmeton...

Del në treg smartfoni i parë Nokia Android

Del në treg smartfoni i parë Nokia Android

Smartfoni i parë Nokia Android ka dale në treg dhe do të lançohet vetëm në Kinë pasi ky vend vlerësohet si një treg i rëndësishëm strategjik me qindra milionë përdorues.

Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp

Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp

Mund të ndodhë që gjatë kohës që përdorni “WhatsApp-in të vijnë njoftime që ju ftojnë për të shkarkuar të tjera zhvillime si “WhatsApp Gold” apo shërbime premium.

15 celularët e pashkatrueshëm në historinë e teknologjisë

15 celularët e pashkatrueshëm në historinë e teknologjisë

Bota e teknologjisë ka ardhur gjithnjë e më shumë në zhvillim dhe sot rrallë ndonjë person mund të jetë që nuk ka një smartfon në dorë.

Teknologjia prezanton dyshekun që na ndalon të gërhasim

Teknologjia prezanton dyshekun që na ndalon të gërhasim

Pasi mjekësia nuk ka gjetur një zgjidhje për njerëzit të cilët gërhasin, teknologjia tashmë ka një zgjidhje dhe është e hatashme.
Një dyshek i ri ‘inteligjent’ është projektuar që të ndalojë njerëzit të gërhasin.

15 uebfaqet më të dobishme në botë

15 uebfaqet më të dobishme në botë

E gjithë bota sot varet nga komunikimi dhe ndërveprimi i informacionit online. Interneti është një vorbull e madhe dijesh në të cilët mund të gjeni informacione nga më të ndryshmet, kurse, përkthime, analiza etj.

Prezantohet koncepti i laptopit me tre ekrane 4K

Prezantohet koncepti i laptopit me tre ekrane 4K

Kompania për krijimin e kompjuterëve për lojëra, Razer ka zbuluar konceptin e laptopit me tre ekrane 4K në shown e teknologjisë CES në Las Vegas, raporton BBC.Kompania thotë se është laptopi i parë portativ i këtij lloji.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni