Sensori që regjistron ushqimet dhe vlerat që marrim gjatë ditës

Sensori që regjistron ushqimet dhe vlerat që marrim gjatë ditës

Është zhvilluar një sensor i ri që mund të gjurmojë atë që ju po hani. Sensorët e vegjël janë krijuar nga një ekip studiuesish nga Shkolla e Inxhinierisë së Universitetit Tufts, në Medford.

Ja çfarë i bënë amerikanët Volksëagenit, 300 mijë makina të reja në shkretëtirë

Ja çfarë i bënë amerikanët Volksëagenit, 300 mijë makina të reja në shkretëtirë

Fotot e mahnitshme nga ajri kanë kapur grumbullin e makinave të Volksëagen të parkuara në shkretëtirën e Kalifornisë, pas skandalit të emetimit të gazrave.

Në Gugëll Maps do të mund të mësoni edhe sa pritet porosia në restorant

Në Gugëll Maps do të mund të mësoni edhe sa pritet porosia në restorant

Aplikacioni Gugëll Maps së shpejti, me versionin 4.47 shfrytëzuesve të telefonave-smart do t'u mundësojë të mësojnë dhe sa mesatarisht pritet porosia restorant në caktuar .

"Mushkonja" izraelite vjedh të dhëna nga kompjuteri pa internet

"Mushkonja" izraelite vjedh të dhëna nga kompjuteri pa internet

Shkencëtarët izraelitë të Universitetit Ben Gurion treguan se për të sulmuar një kompjuter dhe për vjedhjen e të dhënave nuk është e nevojshme ai të lidhet me internetin.

Biçikleta me bateri që mund të mbahet në çantë

Biçikleta me bateri që mund të mbahet në çantë

Teknologjia po sjell ndryshime të mëdha, e një prej ndryshimeve më të mëdha po ndodh edhe tek biçikletat.

Risia që sjell Sony Xperia Touch, thjesht e mrekullueshme.

Risia që sjell Sony Xperia Touch, thjesht e mrekullueshme.

Ështe paisje e re e cila është hedhur ne treg ,që bën punën e një smartphone,I cili mbart një projektor i cili kthen në ekran me prekje cdo sipërfaqe që rrezaton drita e tij.

Emojit magjike të S9 e S9+ nga bashkpunim i Samsung dhe Disney

Emojit magjike të S9 e S9+ nga bashkpunim i Samsung dhe Disney

Bashkpunimi mes tyre po i sjell publikut pranë personazhet e dashura të Disney si Emoji AR për Galaxy S9 dhe Galaxy S9+.

Personazhet klasike të Disney –Micky Mouse dhe Mini Mouse mund të përdoren nga të gjithë ata perdorues të...

Kompjuteri më i vogël në botë, po shumë i vogël ama!

Kompjuteri më i vogël në botë, po shumë i vogël ama!

IBM ka prezantuar parashikimet për këtë vit. Ato teknologji mbi të cilat po punon dhe që do të kenë një rëndësi në të ardhmen. Mes shumë prej tyre na ka tërhequr vëmendjen ai që mund të konsiderohet kompjuteri më i...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni