5 aplikacionet më të sigurta për mesazhe

5 aplikacionet më të sigurta për mesazhe

Ne të gjithë dërgojmë mesazhe me shumë aplikacione të njohura të cilat mund të përgjohen dhe të lexohen.

Youtube sfidon Facebook, së shpejti do të vijë si një rrjet social

Youtube sfidon Facebook, së shpejti do të vijë si një rrjet social

Youtube do të shkëputet nga të qënit thjesht një platformë e madhe e videove dhe shumë shpejt ai do të jetë edhe një rrjet social ku njerëzit mund të shkëmbejnë mesazhe.

Pesë mënyra të thjeshta si ta zgjasni jetën e baterive

Pesë mënyra të thjeshta si ta zgjasni jetën e baterive

Smarphone-t gjithmonë edhe më shumë zhvillohen, shtohen aplikacione të ndryshme të cilat e shkarkojnë baterinë edhe më shpejt.

Treni që do të udhëtojë me shpejtësinë e zërit, 997 km/h

Treni që do të udhëtojë me shpejtësinë e zërit, 997 km/h

Koreja e Jugut planifikon të ndërtojë një tren shumë të shpejt i cili të jetë ne gjendje t’i transportojë pasagjerët me shpejtesinë e zërit.

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

Burime nga Cowen and Company thotë se smartphone i Apple për këtë 10-vjetor mund të njohë fytyrën e përdoruesit.

Kamera e re Fujifilm X-T20 me 24.3 megapixel xhiron video 4K Ultra HD (video)

Kamera e re Fujifilm X-T20 me 24.3 megapixel xhiron video 4K Ultra HD (video)

Fujifilm në përpjekje për të prodhuar një kamerë më të lirë se Fujifim GFX 50S, ka zbuluar X-T20 e cila është me më pak pasqyra brenda, por prapë ka 24.3 megapixel e xhiron video me rezolucion 4K Ultra HD, transmeton...

Del në treg smartfoni i parë Nokia Android

Del në treg smartfoni i parë Nokia Android

Smartfoni i parë Nokia Android ka dale në treg dhe do të lançohet vetëm në Kinë pasi ky vend vlerësohet si një treg i rëndësishëm strategjik me qindra milionë përdorues.

Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp

Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp

Mund të ndodhë që gjatë kohës që përdorni “WhatsApp-in të vijnë njoftime që ju ftojnë për të shkarkuar të tjera zhvillime si “WhatsApp Gold” apo shërbime premium.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni