Studiuesit mësojnë të nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike

Studiuesit mësojnë të nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike

Një grup studiuesish nga Universiteti Edinburgh në Mbretërinë e Bashkuar kanë zbuluar një metodë kimike ku nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike që nuk përdoren më.

Implantohet për herë të parë "Syri Bionik", rikthen shikimin njerëzve të verbër

Implantohet për herë të parë "Syri Bionik", rikthen shikimin njerëzve të verbër

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë implantuar një çip vizual stimualtor në trurin e një 30-vjeçareje.

Pacientja, e cila ka humbur shikimin...

Laptopi i ri i Apple vjen me dy risi të padëgjuara më parë…

Laptopi i ri i Apple vjen me dy risi të padëgjuara më parë…

Laptopi më i ri i Apple vjen me disa ndryshime nga paraardhësi i tij. Ai është më i hollë, më i lehtë si dhe ka disa ndryshime në tastierë.

Samsung lançon monitorin e harkuar për lojëra Quantum Dot

Samsung lançon monitorin e harkuar për lojëra Quantum Dot

Samsung Electronics prezantoi dje lançimin global të monitorit më të ri të lojërave, drejtues i industrisë.

Nga data 31 tetor iPhone 4 do të jetë i papërdorshëm

Nga data 31 tetor iPhone 4 do të jetë i papërdorshëm

Të fiksuarit mbas Apple të cilët kane në përdorim akoma një iPhone 4 së shpejti mund të zbulojnë se iPhone i tyre është i padobishëm.

Sekretet E Sukseseve Të Arritura Në Youtube

Sekretet E Sukseseve Të Arritura Në Youtube

Si mund të arrihet suksesi tek platforma e shpërndarjes dhe shikueshmërisë në Youtube?

Pas iPhone 7, kureshtje dhe hamendësime për iPhone 8

Pas iPhone 7, kureshtje dhe hamendësime për iPhone 8

Nuk ka kaluar shumë kohë nga dalja në treg e iPhone 7 dhe menjëherë kanë nisur thashethemet për iPhone 8.

Blackberry nuk do të prodhojë më telefonat e vet origjinalë

Blackberry nuk do të prodhojë më telefonat e vet origjinalë

Kompania telefonike BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonat e saj origjinalë pas 14 vjetësh në këtë treg.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni