Galaxy S9 dhe S9+ ‘përmbysin’ nga froni iPhone X

Galaxy S9 dhe S9+ ‘përmbysin’ nga froni iPhone X

Vendimi i ekspertëve është se Galaxy S9 ka lënë pas iPhone X, që kishte marrë vlerësimin për ekranin më të mirë nëntorin e shkuar, duke ia rrëmbyer vendin e parë Galaxy Note 8.

Robotë-ujq do t'i mbrojnë të mbjellat bujqësore në Japoni

Robotë-ujq do t'i mbrojnë të mbjellat bujqësore në Japoni

Robotë-ujq do t'u ndihmojnë fermerëve në Japoni që t'i mbrojnë të mbjellat bujqësore dhe fermat, shkrua "Dejli meil".

HTC U12, telefoni i parë me rrjetin 5G

HTC U12, telefoni i parë me rrjetin 5G

Hera e fundit kur është folur për modelin e ri të telefonit të HTC-së – U12 ka qenë një konferencë lidhur me rrjetin mobil 5G, e cila po mbahej në vendin e origjinës së prodhuesit të njohur.

Beats sjellin kufjet e reja Studio3 Wireless

Beats sjellin kufjet e reja Studio3 Wireless

Beats kanë prezantuar kufjet më të reja Beats Studio3, të cilat kanë bateri që zgjasin më shumë, mbushje të shpejtë dhe smart çipin të Apple W1.

TEKNOLOGJI – Ora ”perpetuum mobile” do t’u shërbejë 500 brezave

TEKNOLOGJI – Ora ”perpetuum mobile” do t’u shërbejë 500 brezave

Në malet e Teksasit kanë filluar gërmimet për të vendosur një orë gjigante, 60 metra të lartë, që do të masë vitet sikurse orat normale regjistrojnë sekondat, shkruan gazeta e njohur franceze “Le Figaro”.

Smartphone, në rritje shitja e telefonave të përdorur

Smartphone, në rritje shitja e telefonave të përdorur

Sipas analistëve të Counterpoint, shkruan Wall Street Journal, në botë një në dhjetë celularë është i “ripërdorur”, dhe cikli i jetës së pajisjeve brenda vitit të ardhshëm do të rritet me pothuaj tre vjet, nga dy që ka qenë në...
Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (VIDEO)

Samsung Electronics Co., Ltd. prezanton Samsung Galaxy S9 dhe S9+, smartphonët që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë, ndajnë dhe përjetojnë botën.

Google zhvillon program për parashikimin e rreziqeve kardiovaskulare

Google zhvillon program për parashikimin e rreziqeve kardiovaskulare

Ekspertët e inteligjecës artificiale të gjigantit teknlogjik Google kanë zhvilluar një program i cili parashikon rrezikun e sulmit në zemër duke skanuar retinën e syrit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni