Mos i hapni emailet që pretendojnë se japin këshilla për koronavirusin

Sipas një artikulli të publikuar në DailyMail është paralajmëruar nga ekspertët e internetit që nëse ju vie një email, ku thuhet që në të ka këshilla se si të mbroheni në koronavirusi, atëherë mos e hapni atë.

Fejsbuku i bashkohet luftës kundër koronavirusit

Fejsbuku i bashkohet luftës kundër koronavirusit

Kompania Fejsbuk falas do të publikojë reklama të Organizatës Botërore të Shëndetësisë )OBSH), paralajmëroi sot themeluesi dhe pronar i kompanisë, Mark Zekerberg.

Mercedesi paralajmëron tri modele të reja hibride

Mercedesi është duke bërë gati tri modele të reja hibridë me kabllo për këtë muaj, sipas një njoftimi në Facebook.

Google nxjerr smartphone-in “Pixel 4”, s’është nevoja ta prekësh

Teknologji – Google do të prezantojë gamën e re të produkteve, ndër të cilat bën pjesë edhe smartphone i ri Pixel 4, gjatë një evenimenti në New York, në tetor.

‘Samsung’ hedh në treg smartfonin e palosshëm, ja sa pritet të kushtojë

Gjiganti koreanojugor, ‘Samsung Electronics’, njoftoi se modeli i ri i smartfonëve të palosshëm do të jetë gati në shtator, pas vonesës në prezantim për shkak të problemeve me ekranin.

Pa ajër! Njihuni me gomat e së ardhmes

Kontrollimi i presionit të gomave para nisjes për pushime, së shpejti do të jetë një nostalgji.

“DigiGirlz”- mundësi vajzat të bëhen pjesë e botës së IT-së

“DigiGirlz”- mundësi vajzat të bëhen pjesë e botës së IT-së

“DigiGirlz” programi që nëpër gjithë botën organizohet si pjesë e “YouthSpark” iniciativës së Majkrosoftit, synon në nxitjen dhe motivimin e vajzave të reja për kodim, programim, inovacion krijim dhe sajimin e IT -ideve të reja pasi pjesëmarrja e tyre në...

BE e gjobiti “Google” me 1,49 miliardë euro

BE e gjobiti “Google” me 1,49 miliardë euro

Trupi Rregullator Antimonopolist i BE-së e gjobiti “Goggle” me 1,49 miliardë euro për shkak të “keqpërdorimit të pozicionit dominues në shpalljet online”. “Google” është gjobitur pas ankesës se i bllokon reklamat e kompanive konkurrente.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni