Rrezatimi nga telefonat celularë nuk shkakton kancer

Rrezatimi nga telefonat celularë nuk shkakton kancer

Shkencëtarët amerikanë nga Programi Kombëtar i Toksikologjisë i mohojnë akuzat për rreziqe nga rrezatimi i telefonave celularë.

5 këshilla që ju mbrojnë privatësinë në telefon

5 këshilla që ju mbrojnë privatësinë në telefon

Qëndrimi i gjatë në internet ka bërë që privatësia të jetë e rrezikuar. Më poshtë do të lexoni disa këshilla sesi të mbroni telefonin dhe veten tuaj nga sulmet e ndryshme.

Aplikacioni që përditëson prindërit për shkollën e fëmijëve

Aplikacioni që përditëson prindërit për shkollën e fëmijëve

Një aplikacion i ri  po krijohet për të ndihmuar prindërit të zgjidhin problemin e harresave dhe orareve të mësimeve të fëmijëve të tyre.
Google Maps së shpejti do të tregojë gjendjen e baterisë suaj

Google Maps së shpejti do të tregojë gjendjen e baterisë suaj

Google Maps së shpejti do të lejojë që përdoruesit e tij të shpërndajnë gjendjen e baterisë së tyre, në mënyrë që të afërmit dhe miqtë të jenë të përgatitur nëse papritur nuk u kthejnë më përgjigje.

"Zëri" i kompjuterit kuantik

"Zëri" i kompjuterit kuantik

Kompania teknologjike amerikane IBM publikoi incizim audio-vizual nga laboratori i saj për hulumtim të kompjuterëve kuantikë.

Lançimi i raketës më të fuqishme në botë 'Falcon Heavy'

Lançimi i raketës më të fuqishme në botë 'Falcon Heavy' (VIDEO)

Kompania "Space X" e Ilon Musk, themelues i prodhuesit të automobilave elektrike "Tesla" e lançon super raketën e rëndë bartëse "Falcon Heavy" nga qendra hapësinore Keneddy, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Uashingtoni.

‘Sweatcoin’, aplikacioni që të paguan për çdo 1000 hapa

‘Sweatcoin’, aplikacioni që të paguan për çdo 1000 hapa

Aplikacioni ‘Sweatcoin’ mund të bëjë të fitosh para vetëm duke ecur. E testuar tashmë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, së shpejti ky aplikacion do të mbërrijë edhe në pjesën tjetër të Evropës.

Roboti Yape, postieri i bindur në Cremona të Italisë

Roboti Yape, postieri i bindur në Cremona të Italisë (VIDEO)

Roboti më i ri në Cremona të Italisë është Yape dhe ai luan rolin e një postieri të bindur, duke transportuar pako të vogla nga një vend në tjetrin brenda qytetit.

Dërguesi shtyp adresën e tij dhe të marrësit dhe...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni