Facebook sjell rubrikën ‘Today In’

Facebook sjell rubrikën ‘Today In’

Rrjeti social Facebook po teston që brenda aplikacionit të ofrojë një rubrikë të re, e cila do të përbëhet tërësisht nga lajmet lokale, ngjarjet dhe njoftimet.

Kuzhina inteligjente, njeh përbërësit ushqimor dhe sugjeron receta

Kuzhina inteligjente, njeh përbërësit ushqimor dhe sugjeron receta

Kompania Whirlpool dhe Yummly do të krijojnë kuzhinën e së ardhmes. Kuzhina inteligjente me anë të njohjes së përbërësve ushqimore skanon ushqimet që keni në frigoriferin tuaj dhe gjen recetat nëpërmjet një aplikacioni të instaluar në telefon.

FoldiMate, makineria që palos rrobat

FoldiMate, makineria që palos rrobat

Palosja dhe rregullimi i rrobave është një nga punët më të bezdisshme në shtëpi.

"Autostradë transparente" në Kinë

"Autostradë transparente" në Kinë

Unaza në autostradën afër qytetit kinez Xhinan është bërë me aks prej një kilometri të punuar nga i ashtuquajturi "betoni transparent", nën të cilin janë vendosur panele solare.

Cilët do të jenë smartfonët e 2018-ës?

Cilët do të jenë smartfonët e 2018-ës?

Sipas vlerësimeve në 2018-ën mund të presim Samsung Galaxy S9 dhe S9 + dhe LG G7 dhe G7 + në shkurt dhe mars 2018.

Celulari më i vogël në botë

Celulari më i vogël në botë

Teknologjia në përgjithësi e ajo e telefonave inteligjentë janë gjithnjë në zhvillime t♥7 mëdha . Por a e keni menduar se cila është madhësia e telefonit më të vogël në botë?

Shazami njeh këngët, aplikacioni më i ri do të njohë njerëzit

Shazami njeh këngët, aplikacioni më i ri do të njohë njerëzit

Teknologjia ecen me ritme aq të shpejta saqë çdo ditë del diçka që na habit.

‘The Wall’, televizori i parë modular nga Samsung

‘The Wall’, televizori i parë modular nga Samsung

The Wall është televizori i së ardhmes që Samsung prezantoi në panairin e CES në Las Vegas. Një ekran prej 146 polsh për të treguar fuqinë e një teknologjie që ka të gjitha avantazhet e Oled.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni