Lejkersat fitojnë, Lebron Xhejms në element me 34 pikë

Lejkersat fitojnë, Lebron Xhejms në element me 34 pikë

Los Anxhelos Lejkers ka mposhtur me vështirësi skuadrën e Milluokit, me rezultat 113-106. Lejkersat iu rikthyen fitores, pasi që ditë më parë u befasuan nga Golden Stejt Uorriors, ndërsa në qendër të vëmendjes ishte Lebron Xhejms.

Nëntë viktimat e Zidanes te Real Madridi: I fundit Odegaard, në listë emra si Kovacic, Morata e Theo

Nëntë viktimat e Zidanes te Real Madridi: I fundit Odegaard, në listë emra si Kovacic, Morata e Theo

Martin Odegaard është lojtari i fundit në listën  gjatë të  lojtarëve të rinj shumë premtues që i ka larguar Zinedine Zidane, gjatë epokës së tij si trajner i Real Madridit.

Mrekullia Alcoyano: Klubi i ndërtuar me një buxhet prej vetëm 700 mijë eurosh eliminoi Real Madridin nga Copa del Rey

Mrekullia Alcoyano: Klubi i ndërtuar me një buxhet prej vetëm 700 mijë eurosh eliminoi Real Madridin nga Copa del Rey

Copa del Rey apo e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit ka parë një tjetër mrekulli këtë sezon. Këtë herë, ajo ka ardhur në Alcoy, një nga zonat më të goditura nga coronavirusi në Komunitetin e Valencias.

Leicesteri fundos Chelsean, lider i përkohshëm në Ligën Premier

Leicesteri fundos Chelsean, lider i përkohshëm në Ligën Premier

Leicester City ka shënuar fitore ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 19-të të Ligës Premier.

Rezultatet nga NBA: Warrios fitojnë derbin ndaj LA Lakers

Rezultatet nga NBA: Warrios fitojnë derbin ndaj LA Lakers

Ka përfunduar një xhiro tjetër e NBA-të, me disa përballje të zjarrta që tregojnë edhe rezultatet për nga spektakli që u zhvillua në orët e para të ditës së martë.

Doncic me statistika të jashtëzakonshme, por nuk i mjaftojnë për fitoren e Dallasit

Doncic me statistika të jashtëzakonshme, por nuk i mjaftojnë për fitoren e Dallasit

Luka Doncic ka bërë një tjetër paraqitje të jashtëzakonshme në NBA, por që kësaj radhe nuk i ka ndihmuar skuadrës së tij të marrë fitore.

Lakers dhe Clippers marrin fitore të thella

Lakers dhe Clippers marrin fitore të thella

Janë zhvilluar shtatë ndeshje në orët e para të ditës së shtunë me kohën tonë lokale në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Zidane flet për eliminimin nga Bilbao dhe formën e dobët të Hazardit

Zidane flet për eliminimin nga Bilbao dhe formën e dobët të Hazardit

Zinedine Zidane ka thënë se Real Madrid dhe tifozët duhet të jenë të durueshëm me Eden Hazard, pasi ai u mundua të ndikonte në humbjen 2-1 ndaj Athletic Bilbao në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës të enjten.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni