Luhen ndeshjet e xhiros së 5-të të Ligës së Evropës, 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër

Luhen ndeshjet e xhiros së 5-të të Ligës së Evropës, 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër

Mbrëmë u luajtën ndeshjet e xhiros së pestë të fazës së grupeve nga liga e Evropës, me ç'rast 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër.

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore dhe në këtë listë, Maqedonia ka rënë për shtatë pozita, nga 157 në të 162 dhe tani është në shoqëri të kombëtareve amatore...

Dortmund dhe Legia thyejnë rekord në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Dortmund dhe Legia thyejnë rekord në Ligën e Kampionëve

Borussia Dortmund ka mposhtur Legian me rezultat të thellë 8:4.

Messi ka ndihmuar Argjentinën me para në kohën e krizës

Messi ka ndihmuar Argjentinën me para në kohën e krizës

Gjatë periudhës kur Federata e futbollit argjentinas ishte në krizë, Lionel Messi pagoi tre pjesëtar të sigurimit të ekipit kombëtare me parat e veta.

Çikago Bulls i vetmi fitoi si mysafir në NBA

Çikago Bulls i vetmi fitoi si mysafir në NBA

Ekipi i Çikago Bulls-it është i vetmi që mbrëmë realizoi fitore si mysafir në pesë ndeshjet e NBA ligës.

Hamilton më i shpejti në garën për çmimin e madh në Brazil

Hamilton më i shpejti në garën për çmimin e madh në Brazil

Luis Hamilton ka dalë triumfues në Çmimin e Madh të Brazilit në një pistë të vështirë për shkak të reshjeve të dendura të shiut, për shkak të të cilave 5 makina e mbyllën garën që në xhirot e para.

Eliminatoret e KB 2018: Turqia e mundi Kosovën, ndërsa Izraeli Shqipërinë

Eliminatoret e KB 2018: Turqia e mundi Kosovën, ndërsa Izraeli Shqipërinë

Kombëtarja e Turqisë në futboll arriti fitore kundër Kosovës me rezultat 2:0, në ndeshjen kualifikuese të Grupit I për Kampionatin Botëror në vitin 2018.

Brazili bindshëm e fitoi Argjentinën

Brazili bindshëm e fitoi Argjentinën

Derbi i madh latino-amerikan në futbioll mes Brazilit dhe Argjentinës përfundoi me fitore të kariokëve.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni