United të ardhura rekord edhe pse nuk janë në Champions League

United të ardhura rekord edhe pse nuk janë në Champions League

Manchester United pritet të arrijë një tjetër rekord në të ardhurat për vitin e fundit financiar. Parashikimet janë për 560 deri në 570 milionë paund, dhe kjo pavarësisht se skuadra e Mourinhos nuk luan në Ligën e Kampionëve.

Fitore për Barcelonën dhe Real Madridin

Fitore për Barcelonën dhe Real Madridin

Ekipet e Barcelonës dhe të Real Madridit shënuan fitore në ndeshjwt e luajtura mbrëmë të xhiros së 37-të të Kampionatit spanjoll të futbollit.

Chelsea kampion i Anglisë për herë të gjashtë në histori

Chelsea kampion i Anglisë për herë të gjashtë në histori

Chelsea është kampion i ri i Anglisë. “Blutë e Londrës” triumfuan 0:1 në udhëtim te WBA, për t’u shpallur edhe matematikisht kampion, kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të kampionatit.

Manchester United dhe Ajax finalistë në Europa League

Manchester United dhe Ajax finalistë në Europa League

Asnjë surprizë nuk pati në gjysmëfinalet e kthimit, në Europa League dhe në finale do të përballen holandezët e Ajax dhe Manchester United.

Champions League, në finale Real Madrid-Juventus

Champions League, në finale Real Madrid-Juventus

Real Madrid do të jetë ekipi që do përballet me Juventusin më 3 qershor në Cardiff.

Chelsea një hap drejt titullit, Middlesbrough u largua nga Premier liga

Chelsea një hap drejt titullit, Middlesbrough u largua nga Premier liga

Chelsea ka mposhtur ekipin e Middlesbrough, me rezultatin 3-0, në takimin e zhvilluar në "Stamford Bridge".

Dominim i kenianëve në Uiz Er Maratonën e Shkupit

Dominim i kenianëve në Uiz Er Maratonën e Shkupit

Atleti nga Kenia, Kiprotiç Kirui, viti i dytë me radhë është më i shpejti në Maratonën e Shkupit.

Tre gola të Ronaldos në fitoren e Realit kundër Atletikos

Tre gola të Ronaldos në fitoren e Realit kundër Atletikos

Kristiano Ronaldo me het trik i solli fitore të madhe Realit në duelin kundër rivalit të qytetit Atletiko.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.