Fitorja e parë për Ajaksin që nga gushti i këtij viti

Fitorja e parë për Ajaksin që nga gushti i këtij viti

Klubi gjigand holandez Ajaks e ka shënuar fitorën e parë pas 11 ndeshjeve duke mposhtur mbrëmë Volendam me rezultat 2-0 (0-0) në ndeshjen e shtyrë të xhiros së tretë të kampionatit vendor.

UEFA: Ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë nuk do të vazhdohet

UEFA: Ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë nuk do të vazhdohet

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) njoftoi sot se dueli kualifikues për EURO2024 mes Belgjikës dhe Suedisë që të hënën u ndërpre në pjesën e parë, pasi lojtarët mësuan se në qytet u vranë dy tifozë suedezë, nuk do të vazhdohet...

Tonali dhe Zaniolo nën hetim për baste joligjore

Tonali dhe Zaniolo nën hetim për baste joligjore

Futbollistët italianë Sandro Tonali dhe Nikola Zaniolo janë nën hetim për baste joligjore, konfirmoi mbrëmë Federata italiane e futbollit (FIGC).

I dëmtuari Mesi thirret në përfaqësuesen e Argjentines

I dëmtuari Mesi thirret në përfaqësuesen e Argjentines

Kapiteni Lionel Mesi u gjet në listën të cilën Argjentina e ka publikuar për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese të Botërorit në zonën e Amerikës së Jugut, edhe pse klubi i tij Inter Majami zyrtarisht e konsideron të dëmtuar.

Flamengo vendosi ta shkarkojë trajnerin Sampaoli

Flamengo vendosi ta shkarkojë trajnerin Sampaoli

Drejtuesit e Flamengos kanë vendosur ta shkarkojnë trajnerin e ekipit Horhe Sampaoli, raporton "Globo".

Mbape në vendin e dytë mes futbollistëve francezë për nga efikasiteti në Ligën e Kampionëve

Mbape në vendin e dytë mes futbollistëve francezë për nga efikasiteti në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Pari Sen Zhermenit, Kilian Mbape mbrëmë shënoi një gol në ndeshjen e xhiros së parë në fazën e grupeve në Ligën e kampionëve kundër Borusisë (2:0). Ai tani ka shënuar 35 gola në kupat evropiane.

Kosova U17 mund Maqedoninë, në sfidën e dytë miqësore

Kosova U17 mund Maqedoninë, në sfidën e dytë miqësore

Kosova U17 ka shënuar fitore në miqësoren e dytë kundër Maqedonisë së Veriut U17, me rezultat 2:1. Edhe kjo ndeshje u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Të parët në epërsi kaluan futbollistët mysafirë, me golin e shënuar nga...

Të njohura përbërjet e grupeve në Ligën e Konferencave

Të njohura përbërjet e grupeve në Ligën e Konferencave

UEFA pasdite me short në Monte Karlo e ka përcaktuar përbërjen e tetë grupeve në Ligën e Konferencave.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.