Turku Bozkaja trajner i FC Shkupit

Turku Bozkaja trajner i FC Shkupit

Pas dorëheqjes së Goce Sedlloskit të mërkurën, vendim i ardhur ky pas eliminimit nga Conference League nga Ballkani, vetëm një hap pranë fazës së grupeve, FC Shkupi ka gjetur trajnerin e ri.

Dorëhiqet trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski

Dorëhiqet trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski

Menaxhmenti i FC Shkupit nëpërmjet një njoftimi në fejsbuk ka bërë të ditur se F.C Shkupi ka pranuar dorëheqjen e kryetrajnerit Goce Sedlloski. Nga klubi falënderojnë tashmë ish-trajnerin pas 21 vitesh kontribut që ka dhënë në FC Shkupi dhe i...

Braziliani do të marrë 200 mijë funte

Braziliani do të marrë 200 mijë funte

Antoni pritet të kalojë vizitat mjekësore me Mançester Junajtidin brenda 24 orëve për t’u bërë kështu transferimi i pestë i trajnerit Erik ten Hag në “Old Trafford”.

U përplas me tifozët, Spalletti: Po më shanin nga familja, shpëtova pa më goditur me shuplakë

U përplas me tifozët, Spalletti: Po më shanin nga familja, shpëtova pa më goditur me shuplakë

Fiorentina dhe Napoli nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 në përballjen mes tyre e cila ishte e vlefshme për javën e 3-të të Serie A.

PSV “shkatërron” me 6 gola Excelsior

PSV “shkatërron” me 6 gola Excelsior

PSV vijon të marrë vetëm fitore në Eredivisie, ndërsa në të tretën ndeshje radhazi ka marrë pikët e plota. Skuadra e Van Nistelrooy fitoi thellë me rezultatin 1-6 në transfertën me Excelsior.

Milanit ashtu si i ka hije

Milanit ashtu si i ka hije

MIlani arkëton tre pikë domethënëse në kuadër të javës së 3-të të Serie A në futboll.

Presidenti i Ballkanit shpërblen me nga 17 mijë euro secilin lojtar

Presidenti i Ballkanit shpërblen me nga 17 mijë euro secilin lojtar

Presidenti i Ballkanit Arsim Kabashi, pritet t’i ndajë rreth 400,000 euro shpërblim për futbollistët e Ballkanit, pas triumfit të mbrëmshëm ndaj Shkupit, ku Ballkani u bë skuadra e parë kosovare që kualifikohet në Conference League.

Liga e Evropës, hidhet shorti për grupet

Liga e Evropës, hidhet shorti për grupet

Është hedhur për edicionin e ri në grupet e Ligës e Evropës për sezonin 2022/23.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni