Sezoni në Gjermani do të përfundojë me tifozë në tribuna

Sezoni në Gjermani do të përfundojë me tifozë në tribuna

Në finalen e Kupës së Gjermanisë do të mund të marrin pjesë disa qindra tifozë të të dyjave ekipeve, por jo më shumë. Këtë e deklaroi zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Berlin.

Bajer Leverkuzen, finalisti i parë në Kupën e Gjermanisë

Bajer Leverkuzen, finalisti i parë në Kupën e Gjermanisë

Ekipi i Bajer Leverkuzenit do të luajë në finalen e Kupës së Gjermanisë, pasi që mbrëmë në gjysmë finale, si mysafir, e mposhti ekipin Sarbriken.

Enis Aliu fiton medalje bronzi në „SHADOWBOXING CHALLENGE“ në EUBC

Enis Aliu fiton medalje bronzi në „SHADOWBOXING CHALLENGE“ në EUBC

Federata Evropiane e Boksit, EUBC, ka organizuar një ngjarje interesante me titullin “SHALLOWBOXING CHALLENGE”, ku të gjithë boksierët nga Evropa i dërguan videot e tyre të trajnimit të publikuara në rrjetet sociale.

Legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të ketë shtatore në Prishtinë

Legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të ketë shtatore në Prishtinë

Në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, së shpejti do të zbulohet shtatorja për futbollistin më të famshëm të Kosovës dhe ish kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, i cili vdiq dy vite më parë, njofton korrespondenti i...

Liga e Evropës do të përfundojë me mini turne në Gjermani

Liga e Evropës do të përfundojë me mini turne në Gjermani

Turneu në Ligën e Evropës do të mund të vazhdohet në muajin gusht me mini-turne në Frankfurt, sipas gazetën ditore gjermane “Zidojçe Cajtung”.

“Bild”: Liga e kampionëve do të luhet në Lisbonë

“Bild”: Liga e kampionëve do të luhet në Lisbonë

Shefat e UEFA-s, tashmë vendosën se në cilin qytet do të mbahet faza e fundit e Ligës së kampionëve.

Një kompani amerikane dëshiron të blejë klubin e fudbollit Roma

Një kompani amerikane dëshiron të blejë klubin e fudbollit Roma

Kompania amerikane “General American Capital Partners” (GACP) po shqyrton mundësinë e blerjes së klubit të futbollit Roma, njoftoi “Koriere della Sera”.

Ibrahimoviq do të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin

Ibrahimoviq do të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin

Sulmuesi i Milanit Zllatan Ibrahimoviq, pritet tërësisht të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin në Serinë “A”. Suedezi 38 vjeçar e lëndoi muskulin gjatë stërvitjes dhe për momentin është jashtë aksionit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni