Mesi dhe Di Maria sërish shkruajnë historinë e futbollit

Mesi dhe Di Maria sërish shkruajnë historinë e futbollit

Pas medaljes së artë në Lojërat Olimpike në vitin 2008, Lionel Mesi dhe Anhel Di Maria kanë fituar së bashku trofeun e Kupës së Botës “Katar 2022”. Dyshja Messi – Di Maria tani janë bërë lojtarët e vetëm që e...

Donçiç vendos rekordin sezonal të pikëve, fitore për Bostonin dhe Denverin

Donçiç vendos rekordin sezonal të pikëve, fitore për Bostonin dhe Denverin

Ekipi i Los Anxhelos Lejkers rikthehet te fitorja në NBA, pasi që më rezultat 129-110 mundi Orlandon në transfertë. LeBron Xhejms me 28 pikë ishte lider për kalifornianët, ndërkohë që 49 pikë u realizuan nga lojtarët e stolit.

Makina e Zhan Alesit në ankand, çmimi i shitjes është një çmenduri

Makina e Zhan Alesit në ankand, çmimi i shitjes është një çmenduri

Kompania e njohur “RM Sotheby’s” ka nxjerrë në ankand makinën “Ferrari 643”, e cila është pilotuar në vitin 1991 nga piloti francez Zhan Alesi. Fituesi i këtij ankandi do të shpallet më 1 shkurt të vitit të ardhshëm.

Klop: Messi, futbollisti më i madh në jetën time

Klop: Messi, futbollisti më i madh në jetën time

Jurgen Klop e ka cilësuar Lionel Mesin si lojtarin më të madh të jetës së tij dhe ka shpjeguar pse ishte i lumtur që shihte Argjentinën duke fituar Kupën e Botës.

Real Madridi nuk dëshiron të humbasë kohë me të ardhmen e Mbappes

Real Madridi nuk dëshiron të humbasë kohë me të ardhmen e Mbappes

Kylian Mbappe nuk është më prioritet për Real Madridin.

Messi arrin marrëveshjen me PSG-në

Messi arrin marrëveshjen me PSG-në

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ka arritur një “marrëveshje në parim” për të rinovuar kontratën e tij me Paris St-Germain, thotë Guillem Balague i BBC Sport.

FIFA kundër pranisë së Nusret Gokce-s

FIFA kundër pranisë së Nusret Gokce-s

Në festën e titullit të Botërorit pas finales të së dielës në fushë u pa edhe Nusret Gokce, kuzhinieri i famshëm i njohur edhe si Salt Bae. FIFA ka hapur dosjen kundër tij dhë Nusret mund të dënohet për futjen...

Përkeqësohet shëndeti i Pele, familjarët po i thonë lamtumirë, lajmi shqetëson botën

Përkeqësohet shëndeti i Pele, familjarët po i thonë lamtumirë, lajmi shqetëson botën

Lajmet që vijnë për gjendjen shëndetësore të Peles nuk janë të mira.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.