Zyrtarisht: Çapekoense fitues i "Sudamerikana"

Ekipi brazilian, Çapekoense, të cilin e goditi tragjedia e madhe, edhe zyrtarisht është shpallur fitues i "Kopa Sudamerikana". Këtë e kumtoi u.d kryetar i klubit, Ivan Tozo.

"El Klasiko" pa fitues

Me rezultatin baraz 1:1 përfundoi derbi i madh spanjol, "El Klasiko", i luajtur mbrëmë në "Kamp Nou" para rreth 100.000 shikuesve.

Në stadiumin e ekipit kolumbian Atletiko Nasional, ku mbrëmë duhej të luhej dueli i parë i finales së "Sudamerikana" kundër Çapekoenses nga Brazili, u mblodhën rreth 45.000 tifozë të japin respekt për futbollistët e vdekur në mënyrë tragjike të ekipit...

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore dhe në këtë listë, Maqedonia ka rënë për shtatë pozita, nga 157 në të 162 dhe tani është në shoqëri të kombëtareve amatore...

Please publish modules in offcanvas position.