Hamilton fitoi garën për Çmimin e Madh në Meksikë

Lewis Hamilton e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion në Formula 1 pasi në dy gara ka rikuperuar mjaftueshëm pikë për të vendosur nën presion Nico Rosberg, pretendentin kryesor për fronin.

Hamilton fitues i Grand-pri amerikane

Lewis Hamilton nuk ka ndërmend të dorëzohet lehtë në luftën për titullin e radhës kampion në Formula 1 dhe këtë britaniku e ka bërë edhe në Çmimin e Madh të Amerikës, duke arritur në finish para të gjithëve, madje i...

Derbi anglez përfundoi pa gola

Futbollistët e Liverpulit dhe Mançester Junajtedit luajtën pa gola në derbin e madh dhe ndeshjen e fundit të xhiros së tetë të Premier ligës angleze.

Italia me gol në kohën shtesë e mundi Maqedoninë

Reprezentacioni i Maqedonisë në fudboll mbrëmë është mundur nga Italia me rezultatin 3:2 me gol në kohën shtesë në ndeshjen nga xhiroja e 3-të e kualifikimeve për Kampionatin botëror 2018 në Rusi.

Kosova Shkruan Historinë-Rruga Drejt Botërorit E Hapur

Numri i futbollistëve shqiptar që aktualisht luajnë në skuadra të njohura evropiane është shumë i madhe dhe për këtë shkak specialistët e futbollit apelojnë për një qetësi sepse ka lojtar ka për të dyja kombëtaret.

Please publish modules in offcanvas position.