Zyrtare/ Mavraj transferohet te Hamburgu

Mërgim Mavraj zyrtarisht është futbollist më i ri i Hamburgut. Mbrojtësi shqiptar u largua nga Koln duke iu skuadrës së njohur me të cilën ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor, 2019.

Besir Demiri zyrtarisht anëtar i ri i Vardarit

Futbollisti 22-vjeçar Besir Demiri, i cili deri më tani luante për ekipin e Shkëndijës, ndërsa në të kaluarën barti fanellën edhe të Shkupit, edhe zyrtarisht është anëtar i ri i Vardarit.

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore dhe në këtë listë, Maqedonia ka rënë për shtatë pozita, nga 157 në të 162 dhe tani është në shoqëri të kombëtareve amatore...

Bayern Munchen në kreun e Bundesligës

Skuadra surprizë e këtij sezoni në Bundesligë, nuk i ka bërë dot ballë kampionëve të Bayern Munchen që shpallen kampionë dimri pasi shkatërruan 3-0 rivalët e Leipzig.

Please publish modules in offcanvas position.