Shkëndija fiton kupën e Maqedonisë

Për herë të parë në historinë e saj Shkëndija e Tetovës fiton Kupën e Maqedonisë në futboll. Skuadra e drejtuar nga trajneri boshnjak Bruno Akrapovic në finalen e zhvilluar në stadiumin Philipi i 2-të të Shkupit arriti të triumfojë 2-0 ndaj...

Liverpuli dhe Sevilja finalistë në Ligën e Evropës

Ekipet e Liverpulit dhe të Seviljës arritën të kualifikohen në finalen e Ligës së Evropës, e cila më 18 maj do të luhet në Bazel. Në ndeshjet kthyese të gjysmëfinales, të dy ekipet shënuan fitore në terren vendor dhe i...

Atletiko Madrid finalisti i parë në ligën e kampionëve

Ekipi i Atletiko Madridit është finalisti i parë në Ligën e kampionëve të futbollit këtë sezonë, prejse mbrëmë mysafir te Bajerni humbi me 2:1 dhe pas fitores në vend nga 1:0, falënderim i golit të arritur në terrenin mysafir plasohet...

KOSOVA PRANOHET NË UEFA

Kosova është nga sot anëtarja e 55-të e Federatës Evropiane të Futbollit. Pranimi në UEFA i hap rrugën Kosovës të bëhet anëtare edhe e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit pas dhjetë ditësh.

Please publish modules in offcanvas position.