Dominim i kenianëve në Uiz Er Maratonën e Shkupit

Dominim i kenianëve në Uiz Er Maratonën e Shkupit

Atleti nga Kenia, Kiprotiç Kirui, viti i dytë me radhë është më i shpejti në Maratonën e Shkupit.

Tre gola të Ronaldos në fitoren e Realit kundër Atletikos

Tre gola të Ronaldos në fitoren e Realit kundër Atletikos

Kristiano Ronaldo me het trik i solli fitore të madhe Realit në duelin kundër rivalit të qytetit Atletiko.

Titulli në Ligën e kampionëve të FIBA-s për Tenerifen

Titulli në Ligën e kampionëve të FIBA-s për Tenerifen

Basketbollistët e Tenerifes (Spanjë) e fituan kupën në FIBA Ligën e kampionëve pasi mbrëmë në finalen e "fajnëll for" turneut e fituan Banvitin nga Turqia me rezultat 36:59.

Kompletohet xhiroja e 34-të e Primerës

Kompletohet xhiroja e 34-të e Primerës

Me luajtjen e tre ndeshjeve, mbrëmë është kompletuar xhiroja e 34-të nga Primera spanjolle.

Chelsea i afrohet trofeut

Chelsea i afrohet trofeut

Pas kualifikimit për në finalen e FA Cup, duke eliminuar në gjysmëfinale Tottenham, blutë e Antonio Conte kanë marrë fitore edhe në ndeshjen e radhës në kampionat.

Mesi i solli fitore Barcelonës në "El Klasiko" në Madrid

Mesi i solli fitore Barcelonës në "El Klasiko" në Madrid

Barcelona ka arritur të triumfojë në klasiken e luajtur në "Santiago Bernabeo", ndaj Realit të Madridit, dhe ka barazuar madrilenët në renditjen e kampionatit.

Kelmendi e artë në Kampionatin evropian

Kelmendi e artë në Kampionatin evropian

Kampionja olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj.

Junajted dhe Ajaks pas vazhdimeve, Lion pas penaltive në gjysmëfinale në LE

Junajted dhe Ajaks pas vazhdimeve, Lion pas penaltive në gjysmëfinale në LE

Ndeshje tejet interesante dhe dramatike janë luajtur mbrëmë në revanshet në fazën e çerekfinales në Ligën e Evropës, pas të cilave në gjysmëfinale u plasuan Mançester Junajted, Olimpik Lion, Ajaks dhe Selta.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni