Juventus dhe Monako u plasuan në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve

Juventus dhe Monako u plasuan në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve

Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të Barselonës, respektivisht Borusia Dortmundit.

Real dhe Atletiko siguruan plasman në gjysmënfinalen e Ligës së kampionëve

Real dhe Atletiko siguruan plasman në gjysmënfinalen e Ligës së kampionëve

Dy ekipet nga Madridi, Real dhe Atletiko të parët siguruan plasman në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve, pasi që mbrëmë në ndeshjet kthyese të çerekfinales ishin më të suksesshëm se rivalët Bajern, përkatësisht Lester.

Kampioni Klivlend me finish dramatik, Juta i befasoi Klipersët

Kampioni Klivlend me finish dramatik, Juta i befasoi Klipersët

Në NBA ligën mbrëmjen e kaluar u zhvilluan katër ndeshjet e para në xhiron e parë të plej-ofit.

Interi dhe Milani me rezultat baraz në derbin e qytetit

Interi dhe Milani me rezultat baraz në derbin e qytetit

Ekipet e Interit dhe Milanit përfunduan ndeshjen me rezultat barazi prej 2:2 në derbin e qytetit të zhvilluar pasdite në "Xhuzepe Meaca" në Milano.

Barcelona me strategji, Neymar mund të luaj në “El Clasico”

Barcelona me strategji, Neymar mund të luaj në “El Clasico”

Barcelona shpreson që të ketë Neymarin në dispozicion për të luajtur me Real Madridin nga koha e ankesës së tyre kundër pezullimit të tij.

Europa League, luhen sonte ndeshjet çerekfinale

Europa League, luhen sonte ndeshjet çerekfinale

Luhen sot në mbrëmje ndeshjet e para çerekfinale të Europa League.

Inter-Milan, rekord shikueshmërie të dielën

Inter-Milan, rekord shikueshmërie të dielën

Orari i derbit Inter-Milan dielën në 12:30 u kundërshtua fort në Itali apo edhe në Europë, por gjeti aprovimin e madh në vendet aziatike.

Shpërthimet në Dortmund, operohet mbrojtësi Bartra

Shpërthimet në Dortmund, operohet mbrojtësi Bartra

Futbollisti spanjoll Marc Bartra ka operuar kyçin e dorës pas një frakture që pësoi pas shpërthimit pranë autobusit të Borussia Dortmund, në momentin që ekipi gjerman po i drejtohej stadiumit, për të luajtur ndeshjen ndaj Monaco, e vlefshme për çerekfinalet...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni