Të parët e EURO 2016...

Të parët e EURO 2016...

Për herë të parë  në Kampionatin Evropian 2106 arritën të depërtojnë ose më mirë të themi të kualifikohen shumë shtete duke i lënë pas edhe shtetet të cilat në fillim konsidero0heshin si kandidat për fitimin e këtij titulli.

Shorti i Europa League / Klopp kthehet në Dortmund si kundërshtarë

Shorti i Europa League / Klop kthehet në Dortmund si kundërshtar

Pas shortit te Champions League, po ne Nyon te Zvicres eshe hedhur edhe shorti per fazen cerekfinale te Europa League.

Shorti i Champions League / Derbi spanjoll në Çerekfinale

Shorti i Champions League / Derbi spanjoll në Çerekfinale

Është hedhur para pak minutash në Nyon te Zvicres shorti për fazën çerekfinale të UEFA Champions League, short i cili ka vënë perballe njëri-tjetrit gjigandet e futbollit kontinental.

Ja 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions, nesër shorti

Ja 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions, nesër shorti

Mbrëmë janë mësuar 8 çerekfinalistët e Ligës së Kampionëve për këtë sezon.

 ISIS e shokon futbollistin Didier Drogba

ISIS e shokon futbollistin Didier Drogba

Legjenda e Galatasaraj dhe Chelsea është shokuar nga ISISI. Yllit të futbollit iu hackua faqja e Facebook-ut nga ana e ISIS.
Në vitin 2013 Didier Drogba u transferua në skuadrën Turke Galatasaraj dhe me performancat e tij ai la një përshtypje...

"Shkupi" nuk ndalet, mundi edhe "Ilirët"

"Shkupi" nuk ndalet, mundi edhe "Ilirët"

"Shkupi" ka shënuar edhe fitoren e tretë me rradhë në edicionin e sivjetshëm duke mundur ekipin kumanovarë Rojal Ilirët me rezultatin 6:4. Ishte kjo ndeshja e javës së 17-të, në të cilën "bardhekaltërit" nga Çairi arritën edhe fitoren e 12-të,

Një motiv modest i çoi drejt ligës më të famshme-NBA

Një motiv modest i çoi drejt ligës më të famshme-NBA

Të pathënat e yjeve të NBA

Vallë a e dinit se fituesi i çmimit “Lojtari më i vlefshëm i vitit 2014”, Kevin Durant, ka pasur dëshirë që të bëhet regjisor.. ndërsa Dwyane Wade, basketbollisti më i njohur i Miami Heat...

Gjetan Keta nokauton turkun Uzun

Gjetan Keta nokauton turkun Uzun

Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka fituar ndeshjen përballë turkut Uzun.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni