Rama "përcjell" Kombëtaren në Francë: Jepni shpirtin në fushë

Rama "përcjell" Kombëtaren në Francë: Jepni shpirtin në fushë

Kryeministri Edi Rama, kreu i FSHF-së, Armand Duka dhe trajneri Gianni De Biasi dhanë një konferencë për shtyp në rezidencën e kombëtares në Bergamo.

Boksi në zi, shuhet legjenda Muhamed Ali

Boksi në zi, shuhet legjenda Muhamed Ali

Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare legjenda e boksit, Muhamed Ali. Ish-kampioni i peshave të rënda në boks, ndërroi jetë në një spital të Arizonas ku ishte shtruar ditën e enjten.

"Shqipëria nuk është një surprizë, De Biasi ju solli shkollën italiane"

"Shqipëria nuk është një surprizë, De Biasi ju solli shkollën italiane"

Fati ka dashur që Didier Deschamps të jetë trajneri i Francës në kohën që pikërisht ky vend do të mirëpres kampionatin Eruopian të vitit 2016. Një mundësi mjaftë e mirë, të cilën ai nuk kërkon ta humbasë. në një intervistë...

Ky është kostumi i Ekipit Kombëtar në Francë 2016 (VIDEO)

Ky është kostumi i Ekipit Kombëtar në Francë 2016 (VIDEO)

Emisioni "Opinion" ka sonte si temë të saj "Artist të rrallë" dhe bëhet fjalb për ato talente shqiptarë që gjenden diku në cep të globit.

Bota e futbollit e humbi edhe një yll: Johan Cruyff

Bota e futbollit e humbi edhe një yll: Johan Cruyff

Kreatori i futbollit modern

Shkëndija fiton kupën e Maqedonisë

Shkëndija fiton kupën e Maqedonisë

Për herë të parë në historinë e saj Shkëndija e Tetovës fiton Kupën e Maqedonisë në futboll. Skuadra e drejtuar nga trajneri boshnjak Bruno Akrapovic në finalen e zhvilluar në stadiumin Philipi i 2-të të Shkupit arriti të triumfojë 2-0 ndaj...

Kosova zyrtarisht anëtare e FIFA-s

Kosova zyrtarisht anëtare e FIFA-s

Kosova është pranuar si antare e FIFA-s. Kjo është vendosur në Kongresin e 66-të i FIFA-s që po mbahet në Meksikë.

Barça shkatërron Espanjolin, një hap larg titullit

Barça shkatërron Espanjolin, një hap larg titullit

Barcelona ka fituar me rezultatin 5:0 kundër Espanjolit në javën e 37-të të kampionatit spanjoll. Ekipi i Barçës luajti një ndeshje spektakolare.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni