Nuk ka finale angleze në Europa Ligë! Arsenalin e eliminon shtylla, Junajtid kualifikohet me humbje

Nuk ka finale angleze në Europa Ligë! Arsenalin e eliminon shtylla, Junajtid kualifikohet me humbje

Janë vendosur dy skuadrat finaliste, për Ligën e Europës. Vijareali dhe Manccesteër Junajtidid janë dy skuadrat finaliste në këtë kompeticion. Skuadra e Solskjaer, pavarësisht se u mposht nga Roma me rezultatin 3-2, ia dolën të kalojnë në finale, pas fitores...

Lajm i hidhur për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG-së

Lajm i hidhur për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG-së

Një lajm i hidhur për futbollin francez dhe jo vetëm, ka ardhur mëngjesin e sotëm. Ish-portieri i PSG-së, Kristof Revalut është gjendur i pajetë në shtëpinë e tij.

Rezultatet e të gjitha takimeve në NBA: Këndellen Lakers

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA, me disa prej skuadrave që u munduan shumë për të arritur deri te fitorja.

Manchester City vendos rekord në Ligën e Kampionëve pas triumfin kundër PSG-së

Manchester City vendos rekord në Ligën e Kampionëve pas triumfin kundër PSG-së

Manchester City vendosi rekord të ri teksa u bë edhe skuadra angleze me më shumë fitore radhazi në një sezon të vetëm të Ligës së Kampionëve, pas fitores në  gjysmëfinale të martës në ndeshjen e dytë ndaj Paris Saint-Germain.

Finalja e Europa League luhet me tifozë, UEFA fillon shitjen e biletave onlin

Finalja e Europa League luhet me tifozë, UEFA fillon shitjen e biletave onlin

Finalja e Ligës së Europës do të luhet në praninë e tifozëve teksa UEFA ka filluar shitjen e biletave online, njofton Insajderi.

Dramë në Gjermani! 120 minuta për të përcaktuar finalistin, Lajpcig kualifikohet në frymën e fundit

Dramë në Gjermani! 120 minuta për të përcaktuar finalistin, Lajpcig kualifikohet në frymën e fundit

Përballje dramatike në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë, mes Verder Bremer dhe Lajpcig. U deshën plot 124 minuta lojë, për të përcaktuar finalistin. Fati i buzëqeshi skuadrës së trajnerit Julian Nagelsman, që arriti të triumfonte me rezultatin 1-2, falë golit...

Përplasja e ashpër mes Trump e LeBron James: Ish-presidenti e quan yllin e basketbollit racist

Përplasja e ashpër mes Trump e LeBron James: Ish-presidenti e quan yllin e basketbollit racist

Donald Trump ka sulmuar LeBron Jamesin dhe sugjeroi që ai duhet të përqendrohet në basketboll pasi ai në mënyrë të diskutueshme shënjestroi një oficer policie në një postim të fshirë tani.

Përmbysje spektakolare, Siti bën “ligjin” në Paris. Skuadra e Guardiolës shikon finalen e Champions-it

Përmbysje spektakolare, Siti bën “ligjin” në Paris. Skuadra e Guardiolës shikon finalen e Champions-it

Mançester Siti ka fituar aktin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve, teksa ka mposhtur me përmbysje në transfertë PSG-në, me rezultatin 2-1. Anglezët arritën një rezultat tejet pozitiv, për ndeshjen e kthimit në Angli, ku do të vendoset...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni