Messi hyn në histori të Ligue 1

Messi hyn në histori të Ligue 1

Lionel Messi është futur në histori të kampionatit francez, Ligue 1, pasi regjistroi tri asistime të shtunën mbrëma.

Shakhtar Donetsk luan për herë të parë që nga pushtimi i Rusisë në Ukrainë

Shakhtar Donetsk luan për herë të parë që nga pushtimi i Rusisë në Ukrainë

Gjigantët ukrainas, Shakhtar Donetsk dolën në fushë të shtunën në mbrëmje për herë të parë që kur Rusia filloi pushtimin e kombit të tyre në fund të muajit shkurt.

Fitore bindëse e Kosovës

Fitore bindëse e Kosovës

Kosova (meshkujt) ka shënuar fitore bindëse ndaj Maqedonisë Veriore me rezultat 86:110 (20:30, 13:37, 23:19, 32:24), në turneun e FIBA YDF-së që po zhvillohet në Therandë për U14.

Ronaldo i zhgënjyer te Man. United

Ronaldo i zhgënjyer te Man. United

Aventura e Cristiano Ronaldo tek Manchester United duket se nuk ka shkuar ashtu si ishte planifikuar, pasi ylli portugez po kalon sezonin e parë pa fituar asnjë trofe pas 12 vitesh.

Liga e Evropës/Këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme

Liga e Evropës/Këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Evropës, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Juventus planifikon ndryshime në çdo repart

Juventus planifikon ndryshime në çdo repart

Një revolucion në merkaton e verës. Drejtuesit e Juventusit por mendojnë që tani për projektin e sezonit të ardhshëm duke e forcuar skuadrën me disa emra të mëdhenj lojtarësh. Pas Vlahoviç dhe Zakarias në janar, Zonja e Vjetër po kërkon...

Messi nuk i kursen as fëmijët, ankohet gruaja e tij

Messi nuk i kursen as fëmijët, ankohet gruaja e tij

Lionel Messi njihet si njeri i cili sa herë që ka mundësi e kalon kohën e tij me familjen. Njëjtë veproi edhe së fundmi duke luajtur futboll me fëmijët e tij. Messi ishte në një ekip me njërin nga djemtë...

Shkëndija: Ndërpritet bashkëpunimi me trajnerin Bruno Akrapoviq

Shkëndija: Ndërpritet bashkëpunimi me trajnerin Bruno Akrapoviq

KF Shkëndija njofton se trajneri Akrapoviq nuk do të jetë më shef i stafit teknik të kuqezinjve, pasi me marrëveshje të dyanshme është ndërprerë bashkëpunimi. Klubi dhe tekniku Akrapoviq kanë konsideruar se ndërprerja e bashkëpunimit në këtë moment është në...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni