Itali: Lajmet nga disa ekipe nuk janë të mira

Itali: Lajmet nga disa ekipe nuk janë të mira

Ministri italian i Sportit, Vinçenco Spadafora ka komentuar përsëri mundësinë e vazhdimit të Serisë A.

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës janë ka testuar të martën, ndërsa kanë rezultuar negativ për coronavirusi.

Zyrtarisht: Gjermania i dha “dritë të gjelbër” Bundesligës

Zyrtarisht: Gjermania i dha “dritë të gjelbër” Bundesligës

Autoritetet në Gjermani zyrtarisht e miratuan ripërtëritjen e sezonit në kampionatin lokal. Kjo mund të ndodhë në gjysmën e dytë të majit, ndërsa liga gjermane e futbollit ka të drejtë të zgjedhë datë. Pritet të jetë ose më 15 maj...

Testimet e futbollistëve: U nënshtrohen tamponëve për covid 19 në Spanjë

Testimet e futbollistëve: U nënshtrohen tamponëve për covid 19 në Spanjë

Në Spanjë nisin testet për coronavirus te 42 klubet profesioniste, 20 të primera Division dhe 22 të Segunda Division.

Ronaldo u kthye në Itali dhe shkoi në karantinë dyjavore

Ronaldo u kthye në Itali dhe shkoi në karantinë dyjavore

Компаниите Гугл и Епл соопштија дека ќе ја забранат употребата на функцијата за следење на локацијата од апликации што се во развој и работат на забавување на ширењето на новиот коронавирус.

Bundesliga pritet të rifillojë me 15 maj, Merkel ka dhënë dritën e gjelbër për të vazhduar

Bundesliga pritet të rifillojë me 15 maj, Merkel ka dhënë dritën e gjelbër për të vazhduar

Bundesliga është e vendosur që të rikthehet dhe flitet se e ka marrë dritën e gjelbër për t’u kthyer më 15 maj nga qeverinë gjermane.

Kampionati botëror në not është shtyrë për në vitin 2022

Kampionati botëror në not është shtyrë për në vitin 2022

Federata ndërkombëtare e notit (FINA) e ka shtyrë Kampionatin botëror në not nga viti 2021 për në maj të vitit 2022 në Fukuoka. Datat e reja për ngjarjen janë nga 13 deri 29 maj, pas dy viteve. Ideja është të...

Klubet e Premierligës mund ta përfundojnë sezonin në Australi

Klubet e Premierligës mund ta përfundojnë sezonin në Australi

Ndeshjet tjera nga kampionati i futbollit të Anglisë mund të mbahen në qytetin australian Pert, transmeton “San”.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni