FC Shkupi , edhe një hap më afër titullit kampion

FC Shkupi , edhe një hap më afër titullit kampion

Lideri aktual, FC SHkupi bëri edhe një hap drejt titullit kampion, duke shfrytëzuar dështimin e përcjellëvse të parë, Shkëndijës dhe Akademia Pandevit. FC Shkupi mundi minimalisht, me 1-0, skuadrën e Tikveshit në stadiumin në Çair, falë golit të shënuar nga...

Rasti i parë me “Covid 19” në La Liga në vitin 2022

Rasti i parë me “Covid 19” në La Liga në vitin 2022

Para një prej ndeshjeve më të rëndësishme të Barcelonës në këtë sezon, kundër Seviljës, skuadar katalanase u gjendën në telashe, pasi që Luk de Jong është pozitiv me “Covid-19”, informacion që klubi ka konfirmuar në kanalet e tij zyrtare.

Sonte shorti i Botërorit “Katar 2022”, i fundit me 32 kombëtare

Sonte shorti i Botërorit “Katar 2022”, i fundit me 32 kombëtare

Sot, shorti do të përcaktojë tetë grupet e Botërorit që do të zhvillohet në nëntor-dhjetor të këtij viti në Katar. Në vazo do të jenë vetëm 29 nga 32 pjesëmarrësit, me 3 kombëtare për t’u caktuar pas ndeshjeve të fundit...

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes Maqedonisë dhe Bullgarisë në fushën e rinisë dhe sportit

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes Maqedonisë dhe Bullgarisë në fushën e rinisë dhe sportit

Në takimin e mbajtur në Sofje është nënshkruar memorandum për bashkëpunim në mes Agjencisë për Rini dhe Sport të RMV-së dhe Ministrisë për Rini dhe Sport të Bullgarisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Lajmërim i bujshëm i Bartyt

Lajmërim i bujshëm i Bartyt

“Jam kaq e lumtur, jam gati! E di që në zemrën time, për mua si person, kjo është zgjedhja e duhur”.

Juventusi dëshpëron në shtëpi, Villarreali kalon në çerekfinale

Juventusi dëshpëron në shtëpi, Villarreali kalon në çerekfinale

Villarreali ka arritur të shënojë fitore ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 3-0, duke kaluar tutje me rezultat të përgjithshëm prej 4-1.

FC Shkupi mund edhe Rabotniçkin

FC Shkupi mund edhe Rabotniçkin

Në përballjen e parë të javës së 23-të të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, skuadra e FC SHkupit mundi Rabotniçkin me 2-0 ku golat u shënuan në pjesën e dytë të takimit. Fillimisht Adetunxhi hapi rezultatin në minutën e...

Zbulohen titullarët e NBA All-Star: LeBron James dhe Durant emërohen kapitenë

Zbulohen titullarët e NBA All-Star: LeBron James dhe Durant emërohen kapitenë

LeBron James dhe Kevin Durant janë zgjedhur si kapitenë për ekipet e Lindjes dhe Perëndimit në ndeshjen e njohur si “All-Star” që pritet të zhvillohet në muajin shkurt.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni