Arabia Saudite, 138 milionë euro për Superkupën e Italisë

Arabia Saudite, 138 milionë euro për Superkupën e Italisë

Maksi-oferta nga Arabia Saudite në Serinë A për Superkupën e Italisë.

Polonia befason dhe eliminon Slloveninë

Polonia befason dhe eliminon Slloveninë

Kombëtarja e Polonisë përgatiti befasinë më të madhe në Eurobasket 2022, pasi që në çerekfinale mundi kombëtaren e Sllovenisë, kampionin aktual të Evropës, me rezultat 90-87.

Bayern Munich – Barcelona, formacionet e mundshme të superderbit evropian që zhvillohet sonte në ‘Allianz Arena’

Bayern Munich – Barcelona, formacionet e mundshme të superderbit evropian që zhvillohet sonte në ‘Allianz Arena’

Bayern Munich dhe Barcelona do të përballen në xhiron e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Milevski publikoi listën për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë

Milevski publikoi listën për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit kundër Gjeorgjisë (23 shtator) dhe Bullgarisë (26 shtator) nga grupi 4 në Ligën C të Kombeve.

FC Shkupi dënohet me 44 mijë euro nga UEFA

FC Shkupi dënohet me 44 mijë euro nga UEFA

Menaxhmenti i FC Shkupit njofton se klubi është dënuar me 44 mijë euro nga UEFA.

Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak vdekja e Mbretëreshës

Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak vdekja e Mbretëreshës

Ndeshja e Champions League mes Rangers dhe Napolit është shtyrë me 24 orë, nga çfarë ishte caktuar dhe shkak është bërë vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II.

Rekord, këtë verë harxhohen 5 miliard euro për 10 mijë transferime

Rekord, këtë verë harxhohen 5 miliard euro për 10 mijë transferime

Sipas FIFA-s, merkatoja verore ka sjell një rekord të ri të transferimeve të futbollistëve, duke regjistruar transakcione në vlerë prej 5 miliardë euro. Fituesit më të mëdhenj sërish ishin agjentët e futbollistëve, të cilët përfituan rreth 10 për qind nga...

Futsal Shkupi, nis mbrojtjen e titullit në Strugë

Futsal Shkupi, nis mbrojtjen e titullit në Strugë

Në selinë e Federatës së Futbollit, sot u hodh shorti për sezonin e ri në Ligën e Parë të Futsallit, e vlevshme për sezonin e ri 2022/2023.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni