Shorti i Champions League / Derbi spanjoll në Çerekfinale

Shorti i Champions League / Derbi spanjoll në Çerekfinale

Është hedhur para pak minutash në Nyon te Zvicres shorti për fazën çerekfinale të UEFA Champions League, short i cili ka vënë perballe njëri-tjetrit gjigandet e futbollit kontinental.

 

Kampionet ne fuqi, Barcelona do te perballet me madrilenet e Atleticos, ndersa Real Madrid me gjermanet e Wolfsburg.

Perplasje interesante edhe ajo mes Bayern Munchen dhe Benfikes. Ndersa nuk do mungojne emocionet as ne perballjen mes PSG dhe Manchester City.

Ndeshjet e para do te luhen me 5 dhe 6 prill, ndersa ato te kthimit nje jave me pas, 12 dhe 13 prill, ndersa shorti i gjysmefinaleve do te hidhet më 15 prill. 

Ja 4 ciftet cerekfinaliste:

1. Wolfsburg-Real Madrid

2. Bayern Munchen-Benfica

3. Barcelona-Atletico Madrid

4. PSG-Manchester City