Skuadra angleze dëshiron triumfin e Liverpoolit në finale të Championsit për arsye personale

Skuadra angleze dëshiron triumfin e Liverpoolit në finale të Championsit për arsye personale

Jo vetëm ekipet më të mëdha në Euroë janë me Liverpoolin. I fundit që i është bashkuar mbështetjes së redsave në finalen e Championsit është dhe ish-ekii i Van Dijk, Southampton.

 

Kjo e fundit faktikishtë është për interesat e veta, pasi në rast të fitimit të titullit të kampionit të skuadrës angleze, atëherë është klubi i Southamptonit që do të përfitojë 11.3 milionë euro, pasi që ekziston një marrëveshjes mes këtyre skuadra që thuhet se nëse arrin rezultatet të mëdha në rrafshin ndërkombëtar, atëherë Liverpooli është i obliguar të paguaj bonuse për blerjen e
Virgil van Dijkut, Sadio Manes, Dejan Lovrenit, Nathaniel Clynen dhe Adam Lallanas.

Kujtomë se finalja mes Realit dhe të besuarve të Jurgen Klopit do të zhvillohet më 26 maj në Kiev të Ukrainës.

Please publish modules in offcanvas position.