Dybala: Ëndrra ime po bëhet realitet

Dybala: Ëndrra ime po bëhet realitet

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala shprehet se tani janë afër Scudettos. Bianconerët kanë gjashtë pikë më shumë se Napoli dhe janë lider në Serie A , ku kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje.

“Jemi shumë afër dhe nuk do të lejojmë të na ik”. “Është një ndjenjë e bukur, por ne ende nuk kemi fituar asgjë. Ëndrra ime po bëhet realitet. Kam ardhur këtu pasi që kam dashur të fillojë të fitojë. Kam qenë i bindur në sukses”, ka thënë Dybala. Ai foli edhe për emocionet kur ftoi Superkupën, dhe tani po lufton për dy trofe.