Para 14 viteve Mesi e ka pasur debutimin e tij në Barcelonë

Para 14 viteve Messi e ka pasur debutimin e tij në Barcelonë

Barcelona kujton një ngjarje të rëndësishme në historinë e klubit dhe futbollit botëror. Para 14 viteve, më 16 tetor të vitit 2004, argjentinasi 17-vjeçar, Lionel Mesi, e kishte debutimin e tij në ekipin e parë të klubit katalanas, u publikua në sajtin e klubit të katalanasve.

 

Prej atëherë e deri sot, Mesi, tërë karrierën e tij profesionale e kaloi në Barcelonë.

Me klubin katalanas fitoi nëntë kampionate të Spanjës, gjashtë kupa, tetë super kupa spanjolle, katër tituj në Ligën e Kampionëve, tre UEFA super kupa dhe tre kampionate botërore të klubeve.

Përveç kësaj, Mesi ka pesë "Topa të artë" dhe katër "Këpucë të arta".

Please publish modules in offcanvas position.