Këto janë 16 ekipet që janë kualifikuar në UEFA Europa League

Këto janë 16 ekipet që janë kualifikuar në UEFA Europa League

UEFA Europa League mbylli ditën e sotme fazën e 1/16-ave, ndërsa menjëherë nesër në orën 13:00, do të hidhet shorti për ekipet e kualifikuara, nga ku do të përcaktohen çiftet në fazën e 1/8-ave.

 

Shorti është i hapur, dhe çdo ekip mund të shortohet kundër çdo ekipi, pa pasur dallime për skuadra të të njëjtit shtet.

Më poshtë, 16 ekipet e kualifikuara deri tani:

• Arsenal
• Benfica
• Chelsea
• Dinamo Zagreb
• Dynamo Kyiv
• Eintracht Frankfurt
• Inter
• Krasnodar
• Napoli
• Rennes
• Salzburg
• Sevilla
• Slavia Praha
• Valencia
• Villarreal
• Zenit

Please publish modules in offcanvas position.