Mesi, Ronaldo dhe Nejmar futbollistët më të paguar

Mesi, Ronaldo dhe Nejmar futbollistët më të paguar

Magazina franceze e futbollit “Frans futboll” publikoi listën e 20 futbollistëve më të paguar në sezonin 2018/19. Gjatë rangimit u morr parasysh paga, bonuset dhe të ardhurat e tjera komerciale të lojtarëve.

I pari në listë është Lionel Mesi, pas tij vijojnë Ronaldo dhe Nejmar.

Top 20 futbollistët më të paguar sipas “Frans futboll” .

 1. Lionel Mesi (Barcelonë) – 130 milionë euro;
 2. Kristiano Ronaldo (Juventus) – 113;
 3. Nejmar (PSZH) – 91,5;\
 4. Antoan Grizman (Atletiko) – 44;
 5. Geret Bejll ( Real Madrid) – 40,2;
 6. Andres Iniesta (Visell Kobe) – 33;
 7. Aleksis Sançez (Mançester Junajted) – 30,7;
 8. Filipe Kutinjo ( Barcelonë) – 30;
 9. Ezekiel Laveci (Hebej Kina fortun) – 28,3;
 10. Luis Suarez (Barcelonë) – 28;
 11. Zherar Pike(Barcelonë) – 27;
 12. Toni Kros (Real) – 26,3;
 13. Mesut Ozil (Arsenal) – 25,8;
 14. Kilian Mbape (PSZH) – 25;
 15. Oskar(Shangaj) – 24,3;
 16. Serhio Aguero ( Mançester Siti) – 24,3;
 17. Kevin de Bruin ( Mançester Siti) – 23,5;
 18. Hallk (Shangaj Telejs) – 23,4;
 19. Pool Pogba ( Mançester Junajted ) – 23,3;
 20. Serhio Ramos (Real Madrid) – 23.

Please publish modules in offcanvas position.