Ronaldo për herë të parë pas nëntë vitesh pa gjysmëfinale në LK

Ronaldo për herë të parë pas nëntë vitesh pa gjysmëfinale në LK

Për herë të parë pas vitit 2010, Kristiano Ronaldo nuk do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së kampionëve. Ekipi i tij Juventus, mbrëmë në terrenin nikoqir humbi nga Ajaksi me rezultat 2:1 në ndeshjen kthyese dhe është eliminuar me rezultat të përgjithshëm 3:2.

 

Ronaldo shënoi gol, por ishte i pamjaftueshme për suksesin e ekipi italian.

Veç kësaj, portugezi nuk arriti të luajë në gjysmëfinale në vitin 2010 kur Real Madridi humbi nga Olimpik Lion (0:1, 1:1) në gjysmëfinalen e turneut.

Me Realin e Madridit, Ronaldo katër herë e ka fituar Ligën e kampionëve.