Ajaksi shkroi histori në LK

Ajaksi shkroi histori në LK

Ajaksi nga Amsterdami është klubi i parë në historinë e ligës së kampionëve që ka arritur deri në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ndërsa që ka luajtur në tre raundet kualifikuese para se të hyjë në fazën e grupeve.

 

Drejt rezultatit historik, ekipi holandez erdhi pas fitores (2:1) mbi Juventusin mbrëmë në terrenin mysafir në revanshin e çerekfinales.

Kundërshtari i radhës i Ajaksit do të jetë më i miri prej ndeshjes angleze në çerekfinalen midis Mançester sitit dhe Totenhemit (0:1 ndeshja e parë).

Please publish modules in offcanvas position.