Durant pozitiv në koronavirus

Basketbollisti i Bruklin, Kevin Durant, e pranoi se testi i tij për koronavirus është pozitiv. Sipas Shams Harania, insajder i “Atletik” në NBA, lojtari nuk ka pasur simptoma të sëmundjes.

“Jini të kujdesshëm, mbani llogari për veten dhe ndiqni rregullat për karantinë. Të gjithë ne kalojmë përmes kësaj sfide”, deklaroi Durant.

Paraprakisht u bë e ditur se edhe katër lojtarë të Nets janë pozitiv në testin për koronavirusin.

Duranti 30 vjeçar nuk ka luajtur këtë sezon për shkak një lëndimi.

Të mërkurën e kaluar NBA e publikoi pezullimin e sezonit pas zbulimit të kornaviruit te Rudi Gober. Më vonë rezultatet e bashkëlojtarëve të Gober, Donovan Miçel dhe Krisitian Vud ishin pozitiv.

Please publish modules in offcanvas position.