Vdiq legjenda e Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon

Futbollisti legjendar i Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon vdiq në moshën 70 vjeçare. “Marka” spanjolle citon se Kapon e ka humbur betejën me sëmundjen e Parkinsonit me të cilën është diagnostifikuar para disa viteve.

Kapon një dekadë të tërë e ka mbajtur fanellën e Atletiko Madrid (1970-1980), periudhë në të cilën fitoi dy tituj të kampionatit në Primera, një në Kupën nacionale dhe një në Kupën Interkontinentale.