Kthimi i Ligës Premier: Data dhe koha e nisjes së ndeshjeve të para me 12 qershor

Kthimi i Ligës Premier: Data dhe koha e nisjes së ndeshjeve të para me 12 qershor

Liga Premier do të rinisë aktivitetin më 17 qershor me dy ndeshje që do të luhen në atë datë.

Ndeshjet që do të zhvillohen deri në 2 korrik janë konfirmuar.

a edhe ndeshje që do të zhvillohen në terren neutral si ajo Everton-Liverpool (e diel, 21 korrik) dhe Manchester City – Liverpool (2 korrik).

Kjo është bërë sipas rekomandimeve të policisë për këto ndeshje.

E MËRKURË, 17 QERSHOR

 • 19:00 Aston Villa v Sheff Utd
 • 21:15 Man City – Arsenal

E PREMTE, 19 QERSHOR

 • 19:00 Norwich City – Southampton
 • 21:15 Spurs v Man Utd

E SHTUNË, 20 QERSHOR

 • 13:30 Watford v Leicester City
 • 16:00 Brighton v Arsenal
 • 18:30 West Ham v Wolves
 • 20:45 AFC Bournemouth v Crystal Palace

E DIEL, 21 QERSHOR

 • 15:00 Newcastle United v Sheff Utd
 • 17:15 Aston Villa kundër Chelsea
 • 20:00 Everton – Liverpool *

E HËNË, 22 QERSHOR

 • 21:00 Man City v Burnley

E MARTË, 23 QERSHOR

 • 19:00 Leicester City v Brighton
 • 21:15 Spurs v West Ham

E MËRKURË, 24 QERSHOR

 • 19:00 Man Utd v Sheff Utd
 • 19:00 Newcastle United v Aston Villa
 • 19:00 Norwich City v Everton
 • 19:00 Wolves v AFC Bournemouth
 • 21:15 Liverpool – Crystal Palace

E ENJTE, 25 QERSHOR

 • 19:00 Burnley v Watford
 • 19:00 Southampton v Arsenal
 • 21:15 Chelsea v Man City