Ronaldo me mbështetje për bashkëlojtarët pas humbjes nga Milani

Lojtari më i mirë i Juventusit, Kristiano Ronaldo, pas humbjes nga Milani në xhiron e 31-të të kampionatit italian (2: 4), theksoi se nuk duhet të dëshpërohet. “Zonja e vjetër” humbi në Serinë A për herë të parë që nga fillimi i shkurtit.

“Ky nuk ishte rezultati që donim, por duhet të ngremë kokën lartë dhe të vazhdojmë të punojmë!” – ka shkruar Ronaldo në Instagram.

Juventus për herë të parë pas shtatë vjetësh pranoi katër gola në një ndeshje në Serie A. Më herët kjo ka ndodhur në tetor 2013 kur humbi nga Fiorentina gjithashtu me rezultat 4: 2.