Salah është futbollisti i katërt i Liverpulit me pjesëmarrje në arritjen e 100 golave në Ligën premierë

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah ishte sulmues i dyfishtë kundër Brajtonit (3:1) në ndeshjen nga gjiroja e 34 nga kampionati i Anglisë. Egjiptiani hyri në “Klubin 100” sipas golave dhe asistimeve në fanellën e “kuqe”.

Salah si futbollist i Liverpulit në Ligën premierë ka arritur 73 gola dhe ka bërë 27 asistime. Që të bëjë këtë, i duheshin 104 ndeshje.

Para tij sipas kësaj kategorie statistike janë Stiven Xherard (212), Robi Fauler (158) dhe Majk Oven (148).