Lakers dhe Warriors pësojnë disfatën, Suns vazhdojnë me fitore – të gjitha rezultatet nga NBA

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA, me disa nga skuadrat favorite që pësuan disfatë.

New Orelans Pelicans e kanë mposhtur në shtëpi Los Angeles Lakers me rezultat 128-11.Triumf të madh ka marrë edhe Philadelphia 76ers në udhëtim te Golden State Warriors me shifrat 108-98.

Humbje në shtëpi ka pësuar edhe Orlando Magic përballë Denver Nuggets me shifrat 110-99.

New York Knicks nuk lejoi të befasohej nga Washington Wizards, duke fituar me rezultat 131-113.hoenix Suns ka vazhduar me formë të lartë, duke mposhtur Miami Heat në shtëpi me shifrat 110-100.Fitore më të ngushtë mori Brooklyn Nets në udhëtim te Portland Trail Blazer me numrat 116-112.