Chelsea e Tottenham “zotër” të Londrës, festojnë në derbet

Chelsea e Tottenham “zotër” të Londrës, festojnë në derbet

Festojnë Chelsea dhe Tottenham. Blutë e Londrës fituan në derbin kundër West Ham me rezultatin e ngushtë 2-1 dhe në fund i shpëtoi VAR, pasi anuloi një gol të Cornet për faull.

Skuadra e Tuchel e pa veten në disavantazh, pasi Antonio i ndëshkoi. Chilwell ishte ai që barazoi, kurse më pas Havertz shënoi golin e fitores.

Tottenham gjithashtu e kishte derbi dhe ia doli të fitonte 2-1 ndaj Fulham. Hojbjerg ishte ai që e zhbllokoi ndeshjen, kurse Kane dyfishoi. Për miqtë realizoi i zakonshmi Mitrovic.

 

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.