Bota e futbollit ka parë treshe të jashtëzakonshme. Treshe që formohet nga tre lojtarë të një skuadre që kanë shënuar gola të mjaftueshëm për ta dërguar skuadrën e tyre drejt sukseseve.

Dhjetë treshet më të suksesshme të futbollit në shekullin XXI

Bota e futbollit ka parë treshe të jashtëzakonshme. Treshe që formohet nga tre lojtarë të një skuadre që kanë shënuar gola të mjaftueshëm për ta dërguar skuadrën e tyre drejt sukseseve.

Atë që është duke e bërë treshja e Barcelonës, Lionel Mesi, Nejmar e Luis Suarez e emëruar si MSN, nuk është parë ta bëjë dikush, njoftojnë mediat botërore, cituar nga "Telegrafi".

Sulmuesit e Barcelonës janë duke shkatërruar gjithçka para vetes.

Por në vitet e fundit kemi parë edhe treshe tjera që kanë shënuar shumë dhe kanë fituar trofe, siç janë:

1. Barcelona - Lionel Mesi, Luis Suarez, Nejmar (2015/16)

2. Real Madrid - Garet Bale, Karim Benzema, Kistiano Ronaldo (2013/14)

3. Brazil - Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinjo (2002)

4. Arsenal - Robert Pires, Tieri Henri, Denis Berkamp (2003/04)

5. Manchester United - Karlos Tevez, Kristiano Ronaldo, Uajne Ronej (2007/08)

6. Dortmund - Mario Gotze, Marko Reus, Robert Levandovski (2012/13)

7. AC Milan - Hernan Krespo, Endri Shevçenko, Kaka (2004/05)

8. Inter - Samuel Eto'o, Diego Milito, Goran Pandev (2009/10)

9. Bayern Munich - Arjen Roben, Frank Riberi, Mario Manxhukiq (2013)

10. Liverpool - Daniel Sturridge, Luis Suarez, Rahem Sterling (2013/14)