NË KËRKIM TË RRUGËS SË PAQES, FËMIJËT PËRFUNDOJNË NË DET DHE LUMENJ

NË KËRKIM TË RRUGËS SË PAQES, FËMIJËT PËRFUNDOJNË NË DET DHE LUMENJ

Ujërat e Detit Egje dhe të lumit Meriç (Evros), që përcaktojnë vijën kufitare mes Greqisë dhe Turqisë, vitet e fundit ka shërbyer si varrezë për shumë refugjatë nga Siria. Flijimi i fundit i këtyre ujërave që ndan Turqinë me Greqinë...

VIDEO | Deputetja amerikane Margo Davidson i shpreh ndjenjat e saja pasi vizitoi refugjatët turq në Greqi: Kjo me të vërtetë është një turp i madh

VIDEO | Deputetja amerikane Margo Davidson i shpreh ndjenjat e saja pasi vizitoi refugjatët turq në Greqi: Kjo me të vërtetë është një turp i madh

Deputetja amerikane Margo Davidson i përshkruajti përshtypjet e saja nga vizita e refugjatëve turq në Greqi: Mu hapën sytë.

Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Washington të SHBA-së, gjatë momentit kur presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, vizitoi SHBA-të dhe pritej të zhvillonte një takim me homologun e tij të SHBA-ve, Donald Trumpin.

Videoja që ka prekur të gjithë njerëzit, fëmijët nuk qajnë më në Aleppo

Videoja që ka prekur të gjithë njerëzit, fëmijët nuk qajnë më në Aleppo

Një video shokuese nga ngjarjet e rënda në Aleppo po qarkullon nëpër rrjetet sociale.

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

Për herë të tretë me radhë, 28 nëntori ka marrë vëmendje ndërkombëtare në ligën më të madhe të basketbollit në botë, NBA.

Tërmeti Itali / Ja pamjet e tmerrit që shkatërrojnë ndërtesat

Tërmeti Itali / Ja pamjet e tmerrit që shkatërrojnë ndërtesat

Tërmeti i sotëm që tronditi Italinë dhe qendrën e saj mëngjesin e sotëm, ka shembur disa nga objektet e kultit dhe ka bërë që qytetarët të jenë në një panik të thellë.

Fethullah Gylen u përgjigjet pyetjeve të shtypit ndërkombëtar

Fethullah Gylen u përgjigjet pyetjeve të shtypit ndërkombëtar

Gyleni u shpreh se ai është kundër çdo lloj ndërhyrjeje ushtarake, madje shtoi se ai e ka vuajtur përherë mbi supe çdo herë që të ketë ndodhur një e tillë në Turqi gjatë dhjetëvjeçarëve të fundit. “Turqia nuk mund të kthehet pas më, tani që i është futur rrugës së demokracisë,”

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Njihuni me gjeniun 5-vjeçar në matematikë

Njihuni me gjeniun 5-vjeçar në matematikë

Përmes videos do të shikoni se si një vogëlush vetëm 5-vjeçar ka lënë me gojë hapur të gjithë të pranishmit në një emision televiziv. 5-vjeçari cilësohet si gjeniu i matematikës, ai është në gjendje të bëjë llogaritje matematikore me numra shumëshifror brenda pak sekondash.

NDIQNI PROGRAMIN E PLOTË "PROFETI MUHAMED A.S. - KRENARIA E NJERËZIMIT"

NDIQNI PROGRAMIN E PLOTË "PROFETI MUHAMED A.S. - KRENARIA E NJERËZIMIT"

NDIQNI PROGRAMIN E PLOTË "PROFETI MUHAMED A.S. - KRENARIA E NJERËZIMIT"

Për pes ditë i fitoi 424 milion dollarë

Për pes ditë i fitoi 424 milion dollarë

Filmi, Batman & Superman: Down of Justice - Fundi i Drejtësisë, me fitimin që e bëri brenda 5 ditëve që u shfaq në perden e bardhë, arriti një rekord të re.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni