Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Washington të SHBA-së, gjatë momentit kur presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, vizitoi SHBA-të dhe pritej të zhvillonte një takim me homologun e tij të SHBA-ve, Donald Trumpin.

 

Përleshja mes tyre shpërtheu kur sigurimi i Erdogan sulmoi disa protestues të cilët po mbanin në duar flamuj të partisë kurde, ndërsa Erdohan në ato momente po qendronte brenda ambasadës, shkruan "Thë Guardian".

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.