Партиските челници на лидерската ќе решаваат за изборите

Партиските челници на лидерската ќе решаваат за изборите

Избори ќе има, терминот е неизвесен, а партиските лидери за нивното одржување ќе решаваат на лидерската средба што ќе се одржи во вторник кај претседателот Стево Пендаровски.

По повод Денот на Европа пред ГОБ „8 Септември“ се кренаа знамињата на земјава и на ЕУ

По повод Денот на Европа делегацијата на Европската Унија во земјава организираше настан пред платото на Градската општата болница „8 Септември“. Настанот почна со кревање на знамињата на Република Северна Македонија и на ЕУ, по што се оддаде почит со...

Производи за лична хигиена за најранливите категории на граѓани

Производи за лична хигиена за најранливите категории на граѓани

Производи за лична хигиена во вредност од 20 илјади евра донираа денеска компаниите „Хенкел“ и „Саманта“.

МТСП: Обезбедени 1.860 пакети храна и хигиенски продукти за еднородителски семејства од ранливи категории

МТСП: Обезбедени 1.860 пакети храна и хигиенски продукти за еднородителски семејства од ранливи категории

Министерството за труд и социјална политика во соработка со UN Women – Тело на ОН за родова еднаквост и зајакнување на жените и финансиска поддршка од Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC) и Шведската агенција за меѓународна соработка и...

Избори час поскоро, ако состојбата со епидемијата го дозволува тоа, порача Шекеринска

Избори час поскоро, ако состојбата со епидемијата го дозволува тоа, порача Шекеринска

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска порача дека избори ќе се организираат час поскоро, доколку состојбата со епидемијата на коронавирусот го дозволува тоа. Министерката за одбрана, која денеска беше во посета на Неготино и направи увид на реконструкцијата...

ТУРЦИЈА: ПОЧИНА МАЛИОТ АХМЕТ, ЧИЈА ТЕРАПИЈА БЕШЕ СПРЕЧЕНА ОД СТРАНА НА ВЛАДАТА НА ЕРДОГАН

ПОЧИНА 8 ГОДИШНИОТ АХМЕТ БУРХАН АТАЧ, КОЈ ПОВЕЌЕ ОД 2 ГОДИНИ СЕ БОРЕШЕ СО РАК НА КОСКИТЕ. ТУРСКАТА ВЛАДА, НА ЧЕЛО СО ЕРДОГАН СВЕСНО ЈА СПРЕЧИ НЕГОВАТА ТЕРАПИЈА ВО ГЕРМАНИЈА, КОЈА СПОРЕД ДОКТОРИТЕ БЕШЕ ПОСЛЕДНАТА ШАНСА ЗА ОПОРАВУВАЊЕ НА МАЛИОТ...

Спасовски на Самитот ЕУ – Западен Балкан: Подготвени сме да го отпочнеме преговарачкиот процес согласно со новата методологија

Спасовски на Самитот ЕУ – Западен Балкан: Подготвени сме да го отпочнеме преговарачкиот процес согласно со новата методологија

Северна Македонија во последните три години реши сериозно да заврти нови страници во својата историја. Излеговме од длабока политичка криза и ги возобновивме демократските институции и владеењето на правото. Испорачавме конкретни и одржливи резултати во спроведувањето на ЕУ поврзаните реформи...

Европската народна партија повторно ја потврди поддршката за проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан

Европската народна партија повторно ја потврди поддршката за проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан

По лидерската средба, со која претседаваше претседателот Доналд Туск, Европската народна партија повторно ја потврди својата поддршка за проширувањето и кредибилно членство за Западен Балкан, јави дописникот на МИА.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија